استقلالی‌های قدیمی در مسیر بازگشت
آخرین تغییرات استقلال در نیم فصل
نیم فصل اول لیگ با عملکردی دور از انتظار اما یک بازی چشم نواز برابر سپاهان برای منصوریان به پایان رسید. نیم فصل اولی که بنا بر صحبت های خود منصوریان برای او بسیار سخت تر از حد انتظار بود اما در نهایت یک نمایش قابل قبول برابر سپاهان ویسی که روزهای خوبی را در هفته های گذشته سپری کرده در نقش جهان برابر چشمان 30 هزار هوادار این تیم باعث شد تا منصوریان با شرایط قابل قبولی پا به نیم فصل دوم بگذارد.

لیست ورودی؛ بازگشت آبی های قدیمی


سرمربی آبی ها در نشست خبری بعد از بازی با سپاهان هر چند درباره لیست خروجی های این تیم صحبت نکرد اما گفت که استقلال سه بازیکن ورودی خواهد داشت. با اعلام افتخاری، سجاد شهباززاده یکی از این سه بازیکن خواهد بود و دو گزینه دیگر منصوریان بازیکنان شاغل در ایران هستند.


سرمربی آبی ها بارها در هفته های گذشته از نبود یک رهبر در میانه میدان استقلال صحبت کرده و به نظر می رسد بازیکن مورد نظر او برای اضافه شدن به خط میانی این تیم، بازیکنی است که این خصوصیات را دارد. ایمان مبعلی و آندرانیک تیموریان دو بازیکنی هستند که به نظر می رسد خصوصیات مورد نظر برای رهبری خط میانی استقلال را دارند و در این میان با توجه به حضور ابراهیمی، چشمی و اسماعیلی به نظر می رسد تیموریان گزینه مورد نظر سرمربی آبی ها نباشد. استقلال برای جذب مبعلی کار سختی پیش روی دارد و اگر او گزینه مورد نظر منصوریان باشد، مدیران استقلال که شرایط مالی خوبی نیز ندارند برای عقد قرارداد با این بازیکن کار سختی پیش روی خواهند داشت. هر چند شنیده می شود که این بازیکن شخصا برای دریافت رضایت نامه اقدام خواهد کرد.
دیگر گزینه مد نظر استقلال، در خط دفاعی خواهد بود و با وجود ابراز علاقه منتظری برای بازگشت به استقلال اگر این بازیکن بتواند از الاهلی قطر جدا شود، راهی استقلال خواهد شد تا خط دفاع استقلال در نیم فصل دوم یک رهبر تمام عیار در اختیار داشته باشد. منصوریان بارها از علاقه خود برای استفاده از منتظری صحبت کرده و اگر او راهی ایران شود بی توجه به ترافیک در خط دفاعی این تیم به دنبال جذب منتظری خواهد بود.

 

لیست خروج؛ استقلال خلوت می شود


امین حاج محمدی اولین گزینه خروج از ترکیب استقلال خواهد بود و این مدافع گران قیمت برای احیای فوتبال خود راهی تیم دیگری خواهد شد. با توجه به ترافیک در سمت چپ خط دفاعی استقلال به نظر می رسد یکی از این بازیکنان نیز استقلال را ترک خواهند کرد و در این میان میثم مجیدی که کمتر به او بازی رسیده، احتمال بیشتری برای خروج از استقلال دارد.


فرشید باقری نیز دیگر بازیکنی است که منصوریان با توجه به قرارداد دو ساله او علاقه دارد تا این بازیکن را نیم فصل در اختیار تیم دیگری قرار دهد. باقری که با حاشیه های زیادی استقلالی شد، با بد شانسی های متوالی نتوانسته شایستگی های خود را به هواداران نشان دهد اما منصوریان علاقه بسیاری به سبک بازی او دارد و حاضر نیست این بازیکن را آسان از دست بدهد. میعاد یزدانی نیز که در تمرین استقلال عملکرد درخشانی دارد با توجه به شرایط این تیم برای آبی ها هنوز به میدان نرفته و این احتمال وجود دارد که او نیز با توجه به شرایط سنی که دارد خیلی زود استقلال را ترک کند.
هر چند لیست رسمی منصوریان هنوز اعلام نشده اما سرمربی آبی ها که در نیم فصل اول به دلیل ترافیک زیاد در خطوط مختلف حاشیه های زیادی را تحمل کرده، می خواهد لیست خود را خلوت کند. به این ترتیب به نظر می رسد باید منتظر اسامی دیگری در این لیست باشیم؛ اسامی که حضور آنها در استقلال بمب نقل و انتقالات ابتدای فصل بود و قطعا خروج آنها از تیم می تواند حاشیه های زیادی داشته باشد.