فینال جام حذفی
بازگشت ذوب‌‌آهن به آسیا با دومین قهرمانی متوالی در جام حذفی
دیدار فینال جام حذفی فوتبال بین تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن از ساعت 21 امشب (یکشنبه) در ورزشگاه نفت‌وگاز اروندان خرمشهر برگزار شد که  این دیدار در 90 دقیقه با نتیجه یک بر یک به اتمام رسید تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود. در پایان وقت‌های اضافه هم نتیجه تغییری نکرد تا ضربات پنالتی تعیین‌کننده قهرمان باشد. در ضیافت پنالتی‌ها این تیم ذوب‌آهن بود که در ضربات پنالتی برنده میدان شد و توانست قهرمان جام حذفی شود.

گل‌های این بازی در 90 دقیقه توسط دانیال اسماعیلی‌فر در دقیقه 20 برای ذوب‌آهن و امید ابراهیمی در دقیقه 55 از روی نقطه پنالتی برای استقلال به ثمر رسید.

استقلال در این دیدار با ترکیب سیدمهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران‌زاده، هرایر مگویان، یعقوب کریمی، محمدرضا خرسندنیا (46 عادل شیحی)، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، میثم مجیدی، جابر انصاری و بهنام برزای ( 73 علیرضا رمضانی) به‌ میدان آمد.

برای تیم ذوب‌آهن در این مسابقه رشید مظاهری، ولید اسماعیل، هادی محمدی، قاسم حدادی‌فر، کاوه رضایی، مرتضی تبریزی (18- سید محمد حسینی)، مهدی مهدی‌پور، علی حمام، دانیال اسماعیلی‌فر( 82 محمدرضا عباسی)، مهدی رجب‌زاده و وحید محمد‌زاده راهی میدان شدند.

نیمه اول:

دقیقه 18: مرتضی تبریزی به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد و جای خود را به سیدمحمد حسینی داد.

دقیقه 20: دانیال اسماعیلی‌فر از پشت محوطه جریمه ضربه نه چندان محکمی را به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که این ضربه در میانه راه با برخورد به پای عمران‌زاده مدافع آبی‌پوشان تغییر مسیر داده و در نهایت پس از برخورد با تیر دروازه و همچنین بدن رحمتی درون دروازه این دروازه‌بان جای گرفت.

دقیقه 29: ضربه فرشید اسماعیلی روی خط محوطه جریمه به جابر انصاری رسید و او در یک موقعیت خیلی خوب گلزنی ضربه‌اش را به اوت زد.

دقیقه 30:داور مسابقه به میثم مجیدی کارت زرد نشان داد.

دقیقه 31: ضربه سر اسماعیلی در شلوغی محوطه جریمه ذوب‌آهن به تیر عمودی دروازه این تیم برخورد کرد.

دقیقه 32: داور مسابقه به رشید مظاهری به خاطر اتلاف وقت کارت زرد نشان داد.

دقیقه 46: ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی با عکس‌العمل خوب مظاهری راهی کرنر شد.

نیمه دوم:

دقیقه 46: عادل شیحی به جای به میدان آمد.

دقیقه 56: یعقوب کریمی در محوطه جریمه سرنگون شد که داور ضمن اعلام خطای پنالتی به حدادی‌فر کاپیتان ذوب‌آهن کارت زرد نشان داد. امید ابراهیمی ضربه پنالتی را با ضربه محکم و فنی به گل تبدیل کرد.

دقیقه 73: علیرضا رمضانی به جای بهنام برزای به میدان آمد.

دقیقه 78: علی‌حمام در محوطه جریمه استقلال صاحب یک فرصت شد اما ضربه‌اش را با بی‌دقتی به اوت زد.

دقیقه 82: دانیال اسماعیلی‌فر به دلیل مصدومیت جای خود را به محمد‌رضا عباسی داد.

دقیقه 86: داور به محمدرضا حسینی کارت زرد نشان داد.

نیمه اول وقت‌های اضافه

دقیقه 91: خروج اشتباه رشید مظاهری می‌رفت کار دست شاگردان گل‌محمدی دهد اما استقلالی‌ها قدر این فرصت را ندانستند.

دقیقه 98: داور به علی حمام به خاطر خطا روی رمضانی کارت زرد نشان داد.

دقیقه 100: کاوه رضایی از زمین مسابقه بیرون رفت و مسعود حسن‌زاده جای وی را گرفت.

نیمه دوم وقت‌های اضافه

دقیقه 107: آرش برهانی به جای فرشید اسماعیلی به میدان آمد.

دقیقه 117: داور به خاطر درگیری بوجود آمده بین بازیکنان دو تیم به علیرضا رمضانی و ولید اسماعیل کارت زرد نشان داد.

دقیقه 120: آرش برهانی در پشت خط شش قدم با ضربه سر  توپ را به آسمان فرستاد تا بهترین موقعیت گلزنی تیمش را در وقت‌های اضافه از دست بدهد.

در ضربات پنالتی برای استقلال میثم مجیدی، هرایر مگویان، امید ابراهیمی و یعقوب کریمی گل زدند و ضربه علیرضا رمضانی را رشید مظاهری دفع کرد. برای ذوب‌‌آهن هم مهدی‌ رجب‌زاده، مهدی‌ مهدی‌پور، مسعود حسن‌زاده، سید محمد حسینی و هادی محمدی گل زدند.

بدین ترتیب ذوب‌‌آهن در مجموع با نتیجه 6 بر 5 برای دومین بار متوالی قهرمان جام حذفی شد و سهمیه آسیا را گرفت و استقلال در این فصل با پرویز مظلومی بدون جام ماند و باید در پلی‌‌آف لیگ قهرمانان به میدان برود.