قالیباف: تعرض به قهرمانان ملی نتیجه‌ای جز رسوایی برای تعرض کنندگان آنها ندارد

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی که یادآور مقاومت جانانه حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتکار صهیونیستی بود را گرامی می دارم.

وی افزود: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیست، نویدبخش و در هم کوبنده ظاهر شد. حرکت جهاد اسلامی ثابت کرد که امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم کوبیدن عمیق ترین لایه های دفاعی رژیم صهیونیستی و خرد کردن اراده آنها را دارا است و امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان های مقاومت با قاطعیت می گوییم که زوال دشمن غاصب نزدیک تر از هر روزی است.

مدافعان حرم نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: قریب به ۸ دهه تبهکاری و جنایتب رژیم صهونیستی بر هر بیننده منصفی آشکار ساخته است که موجودیت این رژیم در گرو ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان یافته در سراسر منطقه است. هر روزی که جهان شاهد جنایت های بیشتری از سوی صهیونیست ها است و نقشه های شوم آنها با همدستی رژیم های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می شود، نقش مدافعان سرافراز و پر افتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می گردد.

قالیباف یادآور شد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق، عده ای دچار خطای محاسباتی شدند، اما هنگامی که واقعیت صحنه با جنایت های دهشناک داعش عیان شد، حتی کشورهای اروپایی را نیز نگران کرد. هر ایرانی منصفی با سلیقه های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند، بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند.

تعرض به قهرمانان ملی نتیجه ای جز رسوایی برای تعرض کنندگان آنها ندارد

وی افزود: به همین جهت تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد. ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت کردند افتخار می کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از برپایی پرشکوه مجالس عزا و ذکر مصیبت سیدالشهدا (ع) در سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد و گفت: ظهور جلوه های اسلامی سیاسی از قبیل ظلم ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق در عزاداری های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلامی آمریکایی را خشمگین ساخت. خشم دشمنان از آموزه های اسلام ناب محمدی ثابت کرد که هیات بصیرت افزا و ظلم ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

مسئولان مراسم اربعین دغدغه مردم برای حضور در این راهپیمایی را رفع کنند

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در کشور عراق، تاکید می کنیم که ضروری است مسئولان مربوطه در تمامی مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشکوه همه امکانات را برای رفع دغدغه های مردم و تسهیل روندها، به کار گیرند.