نتایج انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی

انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان روز گذشته ۲۲ اردیبهشت به صورت الکترونیکی برگزار و اعضای شورا با لحاظ دو برابر تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل انتخاب شدند.

 نفرات برتر رشته‌های هفتگانه بدین ترتیب مشخص شدند: 

معماری: ۱. جواد جهان مجیدی، ۲. بیتا باقری صیقلانی، ۳.مجتبی فرهمند، ۴. مهسا مهر آرام، ۵. فائزه طاهری سرمد، ۶. عباس عامری، ۷. منصور بدیعی‌فرد

شهرسازی: ۱. سینا صبری، ۲. مهدی علی‌لو 

عمران: ۱. حمزه شکیب، ۲. بهروز فرح شیرازی، ۳. مهران کوهی کمالی، ۴. علیرضا مجربی کرمانی، ۵. امین مقومی، ۶. علی پور اربابی، ۷. جواد اسفندیاری، ۸. مهدی حکیمی، ۹. محمدرضا عظیمی سردری، ۱۰. جعفر هاشمی زاده، ۱۱. علیرضا حبیبی

مکانیک: ۱. کیان حصاری، ۲. محمدرضا آلوستانی منفرد، ۳. رضا مقصود خواه، ۴. افشین ناصری

برق:  ۱. ایمان سریری آجیلی، ۲. مهرداد موحدپور، ۳. مجید جی‌افرام، ۴. حمید اسلامی

نقشه‌برداری: ۱. سعید یزدانی، ۲. محمد ملکی

ترافیک: ۱. غلامرضا شیران، ۲. یوسف ساجد

طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ۱۰ نفر در رشته عمران، یک نفر در رشته ترافیک، یک نفر در رشته نقشه برداری، شش نفر در رشته معماری، یک نفر در رشته شهرسازی، سه نفر در رشته مکانیک و سه نفر در رشته برق به عنوان ۲۵ نفر اصلی انتخاب خواهند شد. هفت نفر نیز به صورت علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

در این دوره از انتخابات در رشته عمران ۴۴ نفر، ترافیک ۴ نفر، نقشه‌برداری ۴ نفر، برق ۸ نفر، مکانیک ۸ نفر، معماری ۱۴ نفر و شهرسازی ۴ نفر انتخاب شدند که اسامی آنها به استحضار وزیر راه و شهرسازی می‌رسد.

مقرر است تا از ۶۴ نفر اعضای منتخب ۳۲ نفر انتخاب نهایی شده که ۲۵ نفر از آنها از جمله اعضای اصلی و ۷ نفر عضو علی‌البدل خواهند بود و در این دوره مسئولیت در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را برعهده خواهند داشت.

بر اساس آیین نامه اجرایی قانون، شورای مرکزی از میان خود ۳ نفر را به منظور تعیین رئیس به وزیر راه و شهرسازی معرفی و وزیر راه و شهرسازی نیز از بین آنها یک نفر را به رییس‌جمهور معرفی می‌کند تا با حکم ریاست جمهور سکاندار سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مشخص شود.

بنابر این گزارش، از ابتدا قرار بود انتخابات به شکل حضوری در جزیره کیش برگزار شود که برآورد هزینه‌های میلیاردی آن، انتقاد برخی افراد جامعه مهندسی را در پی داشت و نهایتاً با دستور وزیر راه و شهرسازی این انتخابات از حالت حضوری به شکل الکترونیکی درآمد و در تهران برگزار شد.

برای دریافت فایل نتایج کامل انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان اینجا کلیک کنید.