عجایب دنیای فوتبال
قلم‌نیوز: فوتبال پر طرفدارترین ورزش دنیا بوده و سرشار از اتفاقات عجیب و جنجالی است. در این گزارش قصد داریم ۵ رکورد عجیب تاریخ فوتبال را بررسی کنیم.

بازیکنی که در یک روز در ۲ بازی رسمی به میدان رفت

مارک هیوز بازیکن ولزی تیم فوتبال بایرن مونیخ در اتفاقی عجیب، در یک روز در ۲ بازی باشگاهی و ملی به میدان رفت. او در سال ۱۹۸۸ و در دیدار تیم ملی فوتبال ولز و چکسلواکی در چارچوب مرحله مقدماتی مسابقات جام ملت‌های اروپا که حوالی عصر برگزار شد برای تیم ملی کشورش بازی کرد.

پس از پایان این بازی، هیوز به همراه اولی هوینس (مدیر سابق باشگاه بایرن مونیخ) به آلمان سفر کرد و در نیمه دوم بازی بایرن مونیخ - مونشن گلادباخ برای باواریایی‌ها به میدان رفت.


مارک هیوز مهاجم ولزی تیم بایرن مونیخ

از این اتفاق به عنوان یکی از عجیب‌ترین اتفاقات تاریخ دنیای فوتبال یاد می‌شود.

بازیکنی که در یک بازی به ۳ دروازه بان مختلف گل زد

در سال ۱۹۸۶ آلوین مارتین بازیکن تیم فوتبال وستهام در دیدار تیمش با نیوکاسل به یک رکورد جالب دست پیدا کرد. او موفق شد در این بازی ۳ گل به ثمر برساند، اما نکته عجیب گل‌های او گل زدن به ۳ دروازه بان مختلف بود.

آلوین مارتین اولین گل خود را به مارتین توماس زد. این دروازه بان پس از گذشت چند دقیقه مصدوم شد و جای خود را به کریس هدورس داد. بازیکن وستهام دومین گلش را به دروازه بان تازه وارد زد. ماجرا به همین جا ختم نشد و هدورسهم به دلیل مصدومیت جای خود را به پیتر بردسلی که به ادلیل کمبود دروازه بان مجبور شد درون دروازه قرار گیرد و او هم یک گل دیگر از مارتین خورد تا این بازیکن وستهام یک رکورد جالب به نام خود ثبت کند.

حضور بازیکنان بایرن مونیخ در فینال جام جهانی

باشگاه بایرن مونیخ آلمان علاوه بر افتخاراتی که در سطح باشگاهی در فوتبال اروپا به دست آورده، رکورد جالبی را نیز به نام خودش ثبت کرده است.