جسد قاضی منصوری در رومانی پیدا شد
بعد از ظهر روز جمعه ۳۰ خرداد در خبری فوری اعلام کرد جسد غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد مالی روز جمعه در بیرون هتل محل اقامت وی در بخارست، پایتخت رومانی پیدا شده است.
  بنابر این گزارش، قاضی منصوری از پنجره محل اقامت خود به پایین پرت شده و درگذشته است.

پلیس محلی ساعت چهارده و سی دقیقه از افتادن جسد قاضی منصوری در کنار هتل باخبر شده است. براساس گزارش رادیو فردا،  قسمت پذیرش هتل محل اقامت قاضی منصوری پلیس را در جریان حادثه قرار دادند.

خبرگزاری رسمی رومانی هم بدون نام بردن از غلامرضا منصوری، گزارش داده جسد مردی ۵۲ ساله که به خاطر ارتکاب چند جرم در کشوری دیگر تحت حفاظت پلیس بوده  در کنار هتل محل اقامتش پیدا شده است. 

بنابر این گزارش، کارکنان هتل ساعت ۱۴:۳۰ بعداز ظهر  روز جمعه  در تماس با تلفن اضطراری ۱۱۲ به پلیس خبر داده‌اند که یکی از ساکنان هتل از طبقات بالا به پایین افتاده است.

غلامرضا منصوری، متهم ردیف نهم "پرونده فساد" اکبر طبری، معاون اجرایی پیشین قوه قضاییه است و به گفته نماینده دادستان، با دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه از کشور فرار کرده است.

در نخستین روز آغاز محاکمه اکبر طبری، اعلام شده که غلامرضا منصوری متهم شماره ۹ این پرونده "فراری" است و در خارج از کشور به سر می‌برد.

منصوری بازپرس یکی از شعبه‌های دادسرای فرهنگ و رسانه بود و سابقه صدور احکام سنگین برای برخی فعالان رسانه‌ای و سیاسی را در کارنامه خود دارد.

ابتدا تصور می‌شد که او در آلمان اقامت دارد. بر این ‌اساس سازمان گزارشگران بدون مرز شکایتی را از قاضی منصوری تسلیم دادستان فدرال آلمان کرد. در این شکایت گفته شده بود قاضی منصوری مسئول سرکوب روزنامه‌نگاران در ایران و بازداشت حدود بیست روزنامه‌نگار ایرانی در بهمن و اسفند سال ۱۳۹۱ است.

اما دو سه روز بعد اعلام شد که غلامرضا منصوری توسط اینترپل در رومانی دستگیر شده است. اما به دلیل توقف پروازها بازگرداندن او به ایران چند روز طول می‌کشد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی نیز این خبر را تایید کرد.

پس از آن رادیوی اروپای آزاد / رادیو آزادی خبر داد دادگستری رومانی تا دهم ژوئیه برابر با بیستم تیرماه به ایران مهلت داده است تا مدارک خود را به مراجع قضائی آن کشور ارائه کند. هم‌چنین اعلام شد که قاضی منصوری از زندان آزاد شده، اما تحت نظر پلیس به سر می‌برد و اجازه خروج از رومانی را ندارد.

هنوز جزئیات مرگ قاضی منصوری در بخارست روشن نیست. آیا او خودکشی کرده و یا او را سر به نیست کرده‌اند. 

پس از آغاز دادگاه اکبر طبری و انتشار نام قاضی منصوری به عنوان متهم فراری، او با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که فرار نکرده و برای امور درمانی از کشور خارج شده است. او گفت منتظر آغاز سفرهای هوایی است و در اولین فرصت به کشور بازگشته و خود را به دستگاه قضایی ایران معرفی خواهد کرد.

منبع:رادیو فردا