کد خبر: ۹۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
رییس شورای شهر تهران، گفت: افزایش نرخ ورود به محدوده مرکزی شهر تهران حداکثر ۱۵ درصد تعیین شد و ملاک ما نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود.

به گزارش قلم نیوز- "محسن هاشمی" در پایان جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران به تشریح دستور جلسه و مصوبات جلسه مذکور پرداخت.

وی با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های وابسته صبح امروز توسط شهردار تهران به شورا ارسال شد، گفت: شورای شهر با بررسی دقیق بودجه تلاش خواهد کرد در یک ماه آینده بودجه ۹۸ تهران را بررسی و مصوب کند.

وی با بیان اینکه در ادامه جلسه مصوبه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده های مرکزی شهر تهران در سال ۹۸ به عنوان لایحه کاهش آلودگی هوا و ترافیک تغییر یافت، افزود: در ادامه جلسه لایحه عوارض ارزش افزوده قانونی، ناشی از طرح های توسعه شهری و ساخت پارکینگ محله ای نیز بررسی شد که در جلسه صبح تنها یک ماده از ۵ ماده آن مصوب شد و قرار است در جلسه فوق العاده امروز که از ساعت ۱۴ برگزار می‌شود ادامه آن بررسی و مصوب شود. این لایحه بسیار اهمیت دارد زیرا لازم است با توجه به افزایش قیمت مسکن در سطح شهر نرخ عوارض از این محل نیز بررسی و افزایش یابد.

هاشمی همچنین درباره افزایش نرخ ورود به محدوده مرکزی شهر تهران در سال آینده نیز، بیان کرد: این عدد حداکثر ۱۵ درصد تعیین شد و ملاک ما نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود.

وی درباره افزایش بهای ورود به محدوده طرح ترافیک ویژه خبرنگاران که تخصیص آن از ۹۰ درصد به ۷۰ درصد کاهش یافت نیز، گفت: چیزی احساس کردم اما متوجه نشدم که تصمیم این گونه است وگرنه نمی گذاشتم.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا در جلسات شورای عالی ترافیک حضور نمی یابد، ادامه داد: تاکنون در این جلسات نرفته ام و آن گونه که شما می گویید که حضورم الزامی است لطفا ماده قانونی آن را بدست من برسانید تا بدانم.

وی همچنین درباره افزایش محدوده طرح زوج و فرد نیز، گفت: در این باره فعلا نمیتوانم اظهار نظر کنم و باید مصوبه شورای عالی ترافیک مبنی بر افزایش محدوده زوج و فرد به دست من برسد تا بتوانم اظهارنظر داشته باشم.

هاشمی در اسخ به این پرسش که شهرداری تهران در قبال دریافت عوارض مختلف از مردم چه خدماتی ارائه خواهد داد، افزود: این سئوال تحلیلی است اما من برای پاسخ به آن به چند مورد اشاره می کنم که در حال حاضر در محدوده مرکزی ۴۶ ایستگاه مترو و حدود ۷۰ ایستگاه بی. آر. تی در محدوده مرکزی شهر(ممنوعه) به شهروندان خدمات ارائه می دهند که این میزان از خدمات در شهر لندن و پاریس نیز وجود ندارد. اگر مردم ترجیح می دهند که از وسایل شخصی خود استفاده کنند به دلیل ارزان بودن سوخت است.

وی درباره نامه ارسالی اش به رئیس جمهور، گفت: طی این نامه از رئیس  جمهور خواسته ام تا وضعیت تجهیزات مترو ارتقا یابد.

هاشمی در پایان، بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در مجموع ۳۰۰ کیلومتر مترو در کشور به مردم خدمات ارائه می دهند که ۲۰۰ کیلومتر آن تنها در شهر تهران است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: