کد خبر: ۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت کشور از برخورد با با سازندگان بناهای عمومی غیراستاندارد تخریب شده در سیل و زلزله، خبر داد.

به گزارش قلم نیوز- "سید سلمان سامانی" با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، اظهار داشت: بلافاصله پس از این حوادث دستورات لازم جهت بسیج امکانات برای امداد و کمک رسانی به مردم مناطق حادثه ‌دیده صادر شد.

وی در ادامه، افزود: استانداران نیز از ابتدای وقوع این حوادث به جد پیگیر امور آسیب‌دیدگان بودند و امکانات لازم را جهت اسکان اضطراری فراهم کردند همچنین سایر اقدامات لازم جهت ارزیابی و جبران خسارت ها انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه بناهای دستگاه های خدماتی و عمومی باید در زمان وقوع حوادث از استحکام کافی برخوردار باشند، گفت: متاسفانه بعضا در هنگام وقوع سیل و زلزله و سایر حوادث طبیعی مشاهده شده است که بناهای تازه ساخت دچار آسیب های جدی و یا تخریب شده اند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگی استان ها با اشاره به تکلیف جدید وزارت کشور برای استانداران که در جلسه امروز شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم‌گیری شد، تصریح کرد: استانداران موظف خواهند بود پس از وقوع مخاطرات طبیعی مثل سیل و زلزله ضمن بررسی بناهایی که با استفاده از منابع بیت‌المال ساخته شده و به دلیل عدم برخورداری از استانداردهای لازم تخریب شده‌اند، با سازندگان، ناظران و مسئولان اجرایی دستگاه های مرتبط برخورد قانونی به عمل آورند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: