کد خبر: ۹۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
رییس سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری کشور، گفت‌: ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور اختصاص پیدا کرد.
به گزارش قلم نیوز- "خلیل آقایی" صبح امروز (چهارشنبه) در گردهمایی آموزشی مدیران آموزش ترویج و مشارکت‌های مردمی این سازمان در زیباکنار رشت، اظهار داشت:‌‌ در پی منویات مقام معظم رهبری 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور اختصاص پیدا کرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری کشور، عنوان کرد: علاوه بر این‌ها طبق بندهایی که در لایحه بودجه سال 98 دولت به مجلس گنجانده شده است از محل ردیف‌های عمومی نیز سال آینده حدود 500 میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور گذاشته شده است.

آقایی با ابراز امیدواری از تصویب اعتبارات داده شده در مجلس، تصریح کرد: با پیگیری‌های که توسط سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری کشور و با منویات مقام معظم رهبری امسال 200 میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور تخصیص پیدا کرده بود که این اعتبار برای سال آینده هم تکرار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آبخیزداری از وقوع سیلاب‌های خطرناک و فرسایش خاک جلوگیری به عمل می‌آورد، ابراز داشت: اگر ‌ کلیه اعتبارات دیده شده در لایحه بودجه و اعتبارات صندوق توسعه ملی تخصیص پیدا کند در سال آینده فعالیت‌های سازمان جنگل‌ها،‌‌ مراتع و آبخیزداری کشور چشمگیرتر می‌شود.

وحید جعفریان مدیرکل دفتر آموزش ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری کشور هم در این جلسه، گفت: امسال مشارکت مردم در 251 حوضه آبریز کشور بسیار مشهود بود بنابراین از این پس اولویت اجرای طرح‌های آبخیزداری با مناطقی است که مشارکت مردم در آن‌ها بیشتر باشد.

محسن یوسف‌پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت‌های یک‌ساله این سازمان در استان، افزود:‌ با پیگیری‌های انجام شده امسال 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در 19 حوزه آبریز استان گیلان تخصیص پیدا کرد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: