کد خبر: ۹۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۷
نوبخت مطرح کرد؛
رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: از نظر علمی در جایگاه ۱۵ جهان و از نظر شتاب علمی در منطقه، اول هستیم. از نظر ابعاد مختلف فناوری های نو و فضایی در رتبه دوم منطقه هستیم و بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی صندوق بین المللی پول از نظر اقتصادی هجدهمین اقتصاد بزرگ هستیم و تا سال ۲۰۲۱ در جایگاه ۱۵ قرار خواهیم گرفت.

به گزارش قلم نیوز- "محمدباقر نوبخت" در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد و بنیاد مسکن با محوریت ساخت ده هزار واحد مسکونی در استان کرمان، اظهار داشت: کمتر از دو هفته دیگر دهه پنجاه نظام جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد و ما ۴۰ سال خدمت را پشت سر گذاشتیم. 

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: طی ۴۰ سال گذشته اقدامات اساسی در ایان انجام شد. امروز توسعه هم هدف مشترک کشورها است هم یک معیار برای رتبه بندی کردن کشورها است.

وی ادامه داد: آخرین نسخه توسعه، توسعه انسانی است. بر اساس معیارهایی که در توسعه انسانی تعریف شد، سه شاخص مهم شامل آموزش، بهداشت و درآمد سرانه کشور، تلفیق می شود و این شاخص را تشکیل می دهد و هر سال سازمان ملل کشورها را از این نظر رتبه بندی می کند.

نوبخت افزود: در حالی وارد دهه ۵۰ انقلاب شده ایم که جمهوری اسلامی علی رغم جنگ موانع، اقتصادی و ترورها نسبت به دو دهه گذشته در هر سه شاخص و شاخص انسانی موفق بوده است به گونه ای که طی ۱۷ سال ۳۸ درصد رشد داشته ایم و در رتبه بالای توسعه انسانی قرار گرفتیم.

معاون رییس جمهور، گفت: از نظر علمی در جایگاه ۱۵ جهان و از نظر شتاب علمی در منطقه اول هستیم. از نظر ابعاد مختلف فناوری های نو و فضایی در رتبه دوم منطقه هستیم و بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی صندوق بین المللی پول از نظر اقتصادی هجدهمین اقتصاد بزرگ هستیم و تا سال ۲۰۲۱ در جایگاه ۱۵ قرار خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه پیشرفت خود را صرفا در آبادانی شهرها نمیدانیم و روستاها نیز مدنظر هستند، افزود: طی سفری که به کرمان داشتم خدماتی شده بود اما هنوز بخشی وجود دارد که باید یک اقدام مجدد و برنامه ویژه ای برای آن مدنظر گرفت. یکی از این مباحث مربوط به موضوع مسکن جنوب کرمان می شود.

وی ادامه داد: طبق برآوردها ۱۰ هزار واحد مسکونی خواهیم ساخت تا کپرها تا حدودی جمع آوری شوند.

نوبخت افزود: ظرف حداکثر یک سال، این تعداد واحد مسکونی را افتتاح خواهیم کرد. 

معاون رییس جمهور با اشاره به اقدامات کمیته امداد و بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان، گفت:  تمرکز در این تفاهم نامه روی جنوب کرمان است اما مشکلات مختص کرمان نیست بلکه برای مناطقی همچون هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان حتی اطراف شهرهای بزرگ نیاز به برنامه ریزی داریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: