کد خبر: ۹۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۸ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
مرکز پایش آلودگی هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را در دو روز پایانی هفته به‌ویژه در فضای باز کاهش دهند.
به گزارش قلم نیوز- مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن پیش‌بینی افزایش آلاینده‌ها در هوای پایتخت فردا و پس‌فردا (4 و 5 بهمن‌ماه) به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را به‌ویژه در فضای باز کاهش دهند.

در این اطلاعیه، آمده است: براساس اطلاعات دریافت‌شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت 11 روز چهارشنبه مورخ 3 بهمن‌ماه متوسط شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته در کلیه ایستگاه‌های شهر تهران (107) و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از 5.2 میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. لازم به توضیح است کیفیت هوا در 2 ایستگاه شادآباد ــ منطقه 18 (154) و پارک سلامت ــ منطقه 17 (155) در شرایط ناسالم بود.

همچنین نظر به اطلاعیه شماره 49 ارسالی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر ادامه شرایط پایداری جوی و سکون نسبی هوا و ظرفیت افزایش و انباشت آلاینده‌های هوا تا روز جمعه مورخ 5 بهمن‌ماه احتمال ورود به شرایط ناسالم در شهر تهران وجود خواهد داشت؛ از این رو توصیه می‌شود روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 4 و 5 بهمن‌ماه موارد ذیل رعایت شود:

مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن.
کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم، به‌خصوص در فضای باز.
خودداری از خروج غیرضروری از منزل.
رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی (آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به‌منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری.
کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل‌ونقل همگانی.
دقت در هنگام سوخت‎گیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها.
آماده‌سازی و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند کاهش حضور دانش‌آموزان در فضای باز و کاهش فعالیت بدنی توسط اداره کل آموزش و پرورش.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: