کد خبر: ۹۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
زنگنه در حاشیه جلسه هیأت دولت:
وزیر نفت، گفت: خوشبختانه چاه اکتشافی در آبادان به نفت رسیده است و اولین بار است که در منطقه آبادان به نفت رسیدیم.
به گزارش قلم نیوز- "بیژن نامدار زنگنه" در حاشیه جلسه هیئت دولت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا نفت ایران در بازارهای بین‌المللی عرضه می‌شود، چقدر است؟ اظهار داشت: قبلا هم گفتم که به این سوال جواب نمی‌دهم. اعلام عرضه و تولید نفت ایران و صادارت آن، علامت دادن به آمریکا است.

وی در مورد قیمت نفت ایران، گفت: امروز قیمت نفت برنت حدود ۶۳ دلار است و قیمت سبد اوپک هم نزدیک به آن است. ما سه چهار دلار به دلیل کیفیت زیر قیمت سبد اوپک هستیم.

وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه چاه اکتشافی در آبادان به نفت رسیده است، بیان کرد:  اولین بار است که در منطقه آبادان به نفت رسیدیم.

زنگنه ادامه داد: ما امیدهای زیادی در این حوزه داریم که در عمق ۳۵۷۰ متری به نفت رسیدیم. api این چاه اکتشافی ۴۰ است و نفتی بسیار سبک و شیرین است.

وی بیان کرد: به یاری خدا آزمایش ها ادامه پیدا می کند تا بتوانیم برآورد حجم مخزن را برای تولید، به مردم اطلاع رسانی کنیم. به هر حال ما عملیات اکتشافی را در منطقه آبادان ادامه می دهیم.

وزیر نفت همچنین، اظهار کرد: با رسیدن به چاه اکتشافی نفت، امیدواری ما به اکتشاف در این منطقه بیشتر شد و باید در این منطقه اکتشاف را کامل کنیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: