کد خبر: ۹۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۰ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
با حضور رييس خانه صنعت و معدن ايران و عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي صورت پذيرفت:
آيين رونمایی از يكي ايده هاي موفق مركز توسعه سرمايه گذاري و فناوري اتاق بازرگاني اصفهان با عنوان شبکه مدیریت کسب و کار نوود برگزار شد.
علیرضا صمدی/ قلم نيوز: در ابتدای این مراسم سید عبدالوهاب سهل آبادی با تاکید بر اینکه در این دوره از فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان توجه هر چه بیشتر به جوانان و کمک به رشد و تعالی آنها در راس برنامه ها قرارگرفته است، تشکیل شورای هاي عالی جوانان و بانوان، حمایت از کارآفرینان جوان و استارتاپ های نو پا را از جمله این اقدامات نام برد.
وی افزود: حضور جمعی از استارتاپ های اصفهانی با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان در نمایشگاه GITEXدستاوردهای خوبی برای جوانان اصفهانی داشته است و عده ای از آنها موفق به جذب سرمایه گذار خارجی شده اند.
 رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به لزوم حمایت مالی و معنوی از کارآفرینان و ایده پردازان جوان کشور از سوی دولت تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر قانونی به منظور حمایت از استارتاپ ها وجود ندارد در صورتیکه حمایت قانونی از این افراد موجب جلب اعتماد اجتماعی از فکر و ایده های نو و جذب سرمایه گذار خواهد شد.
 سهل آبادی افزود: اتاق بازرگانی اصفهان با تمامی توان از جوانان حمایت کرده و از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهد کرد.
 وی فرهنگ سازی برای جلب این اعتماد را نیازمند تدوین برنامه جامع و دقیقی از سوی دولت و بخش خصوصی دانست.

لزوم شناسایی نخبگان و استارتاپ های تازه کار 
زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از خدمات ارزنده اتاق در حوزه جوانان گفت: حمایت مادی و معنوی از جوانان در بحرانی ترین دوران اقتصادی کشور تنها از خدمتگذاران صادق کشور ساخته است و در رونق اقتصادی بسیار موثر خواهد بود.
 وی گفت: نمایندگان مجلس نیز بر لزوم توجه به این امر آگاه بوده و به همین منظور برنامه هایی چون شناسایی نخبگان، جوانان و استارتاپ های تازه کار و  ایجاد بانک اطلاعاتی زنان کارآفرین برنامه ریزی ودر دستور کار قرار گرفته است.
 عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي  ایجاد اعتماد اجتماعی را بزرگ ترین سرمایه کشور دانست و افزود: عملکرد نامطلوب اقلیت مسوولین نباید بر خدمات صادقانه خدمتگزاران دلسوز خدشه وارد کرده و موجب سلب اعتماد به نظام شود. 
سعیدی تعامل هر چه بیشتر مجلس، قوه قضاییه، دولت و بخش خصوصی را موجب رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: کمک به رشد و شکوفایی جوانان و تربیت مدیران لایق جوان و به کارگیری آنها در پست های مدیریتی و اجرایی در حل بحران بیکاری کشور بسیار موثر خواهد بود.


ويژگيهاي نخستين شبكه مديريت كسب و كار
در ادامه حسن تفرشي بنيانگذار شبكه مديريت كسب و كار نوود گفت: سرکار خانم سعیدی و جناب آقای سهل آبادی اهمیت موضوع آی تی و بانک اطلاعاتی را اشاره کردند بنده فقط به توضیح مختصری در خصوص سرویس نوود بسنده می کنم.
وي تصريح كرد: سرویس نوود اولین بانک اطلاعاتی چند زبانه است كه با هدف جمع آوری اطلاعات بنگاه های کوچک و بزرگ  اقتصادی بصورت مجتمع ایجاد شده است. در حال حاضر از طریق وبسایت nood.ir و اپ اندروید  در دسترس است و به زودی نسخه ای او اس آن نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.
تفرشي افزود: از این طریق  هموطنان و تجار و توریست ها به راحتی می توانند  در صورت نیاز به یک بنگاه تجاری يا خدماتي در ایران  به اطلاعات تماس که در شبکه و بانک اطلاعاتی نوود وجود دارد به راحتي دسترسی پیدا کنند.
وي خدماتي که اعضای شبکه نوود دریافت می کنند را از مهمترین ویژگی های شبکه کسب و کار نوود دانست و خاطرنشان كرد: كاربران و اعضا به عنوان صاحب کسب و کار و خدمات گیرنده یا مصرف کننده  به خدماتي همچون پنل مدیریت کسب و کار، پنل اطلاع رسانی به مخاطبین خود، کارت ویزیت الکترونیکي و درج موقعیت جغرافیای در نقشه نوود و  نيز اطلاعات تماس و ساعت کاری دسترسي دارند.

تفرشي گفت: خدماتی که به آن اشاره شد با توجه به نیاز  جامعه به دسترسی سریع و آسان به اطلاعات ساخته شده است و از طرفی این خدمات در مواردی نظیر محیط زیست و مسووليت اجتماعي نیز بصورت غیر مستقیم تاثیر خواهد گذاشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: