کد خبر: ۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
فروش اسکناس یورو به صورت عمده تا سقف 50 هزار یورو در صرافی های منتخب بانک مرکزی برای تنظیم بازار ارز امروز (شنبه) آغاز شد.
قلم نیوز- احسان مازندرانی: صرافی های منتخب بانک مرکزی که اغلب وابسته به بانک ها هستند، امروز به صرافی های مجاز اعلام کرده اند که فروش اسکناس یورو به صورت عمده تا سقف 50 هزار یورو به عنوان طرح جدید تنظیم بازار آغاز می شود.
قیمت هر اسکناس یورو به صورت عمده اکنون (در زمان انتشار این خبر) در این صرافی ها 59 هزار و 250 ریال اعلام شده و قیمت خرید خرد این ارز نیز 59 هزار و 300 ریال است.
صرافی های بانکی امروز هر اسکناس دلار را به صورت خرد 46 هزار و 920 ریال و به صورت عمده 46 هزار و 870ریال به متقاضیان عرضه می کنند.
بازار ارز که هفته گذشته روزهای پرالتهابی را پشت سر گذاشته و با شدت گرفتن فعالیت سفته بازان قیمت دلار به محدوده 49 هزار ریال رسیده بود، پس از اقدام نیروی انتظامی در دستگیری دلالان، رو به افول نهاد و به محدود 47 هزار ریالی بازگشت.
قیمت هر دلار در بازار آزاد ظهر امروز به 47 هزار و 250 ریال رسیده است که نسبت به پنجشنبه گذشته کاهش دارد.
بانک مرکزی از امروز عرضه گواهی سپرده های ارزی، ریالی و نیز پیش فروش سکه را در شبکه بانکی کشور کلید زده است تا ساماندهی نقدینگی سرگردان، بازار ارز را مدیریت کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: