کد خبر: ۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۰۸ آذر ۱۳۹۶
ساعت شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه (به وقت تهران) --> ساعت 18:30 به وقت تهران (ساعت 18 به وقت مسکو).مراسم فرش قرمز از ساعت 16 به وقت مسکو (16:30 به وقت تهران) شروع می شود. مراسم رسمی قرعه کشی هم ساعت 18:30 به وقت تهران شروع می شود. برگزاری مراسم یک ساعت به طول می انجامد.

_ اولین حریف ایران در جام جهانی 2018 --> بر اساس برنامه فیفا، تیمهای سید سوم اولین بازی خود را با تیم‌های سید چهارم برگزار خواهند کرد. بدین ترتیب یکی از تیم‌های نیجریه، مراکش، پاناما یا صربستان اولین حریف ایران در جام جهانی خواهند بود.

_ مجریان قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه --> گری لینه‌کر مهاجم پیشین تیم ملی انگلیس و ماریا کوماندنایا مجری مشهور روسی.

_ دیگو مارادونا به همراه فابیو کاناوارو، کارلوس پویول، لوران بلان، گوردون بنکس، کافو و دیگو فورلان قرعه کشی جام جهانی را انجام می دهند.

_ کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران و مهدی مهدوی کیا و علی دایی به عنوان میهمان ویژه فیفا در این مراسم حضور دارند.

_ همچنین قرار است میرسلاو کلوزه، کاپیتان پیشین تیم ملی آلمان جام قهرمانی را به مراسم بیاورد.

_ حدود 6000 نفر مهمان، مراسم را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

* پخش زنده (آنلاین) مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه *

_ این مراسم به صورت زنده و مستقیم از کانال یوتیوب فیفا پخش می شود.

_ حق پخش مستقیم این مراسم توسط شبکه ITV و BBC از انگلستان و شبکه فاکس نیوز از آمریکا و شبکه تله موندو از اسپانیا خریداری شده است. علاقه مندان می توانند مراسم را از طریق این شبکه ها به طور زنده تماشا کنند.

_ همچنین برنامه نود روز جمعه (10 آذر 96) به صورت ویژه مراسم قرعه‌کشی جام جهانی 2018 را پوشش می‌دهد. ویژه‌ برنامه نود برای مراسم قرعه‌کشی مسابقات جام‌جهانی 2018، روز جمعه از ساعت 17 آغاز می‌شود.

* نحوه قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه *

مراسم قرعه کشی با گلدان شماره یک آغاز می‌شود و با شماره چهار خاتمه می‌یابد. هر گلدان پیش از رفتن سراغ گلدان بعدی، باید کاملاً خالی شود (مثال: گلدان شماره یک که تیم‌های سید اول در آن قرار دارند، پیش از مشخص شدن تیم‌های سید دوم خالی می‌شود). از هر گلدان گویی خارج می‌شود و به دنبال آن شماره‌ای از گلدان دیگر خارج خواهد شد و به این ترتیب جایگاه تیم‌ها در گروه مشخص می‌شود.

نکات بیشتر:

1- از تیم‌های گلدان شماره یک، روسیه به عنوان میزبان در جایگاه A1 قرار می‌گیرد.

2-هفت تیم باقیمانده در گلدان شماره یک، به طور خودکار جایگاه شماره 1 هر گروه (B تا H) را در اختیار می‌گیرند، در حالی که جایگاه تیم‌های گلدان‌های 2، 3 و 4 در هر گروه با قرعه کشی مشخص می‌شود.

3- هدف فیفا این است که در هیچ گروهی تیم‌ها با تیم‌های قاره خود همگروه نشوند. این قانون به جز قاره اروپا که 14 تیم واجد شرایط دارد، شامل همه قاره‌ها می‌شود. به این ترتیب تمام گروه‌ها باید حداقل یک یا دو تیم اروپایی در آن حضور داشته باشد. شش گروه از هشت گروه دو تیم اروپایی دارند و دو گروه نیز فقط یک تیم اروپایی در آن قرار می‌گیرد.

تفکیک تیم‌ها در گروه‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی (قاره‌ای) توسط سیستمی طراحی شده که تمام پارامترهای آن مورد نظارت قرار دارد. به عنوان مثال پرو، کلمبیا و اروگوئه که در گلدان دوم قرار دارند، با تیم‌هایی مانند برزیل و آرژانتین که در گلدان شماره یک هستند، هم‌گروه نمی‌شوند. این اصل برای تیم‌های دیگر کنفدراسیون‌ها به جز اروپا اعمال می‌شود. (به طور مثال تیم ایران در سید سوم با تیم‌های استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و عربستان در سید چهارم همگروه نمی‌شود).
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: