کد خبر: ۸۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۶ آبان ۱۳۹۶
جان کری، وزیرامورخارجه دولت اوباما گفت تصمیمات ولیعهد عربستان سعودی را تشویق می کنم.
جان کری گفت تصمیمات ولیعهد عربستان سعودی را تشویق می کنم.

جان کری وزیرامورخارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در گفتگوی اختصاصی با کریستین امانپور تحلیلگر شبکه سی ان ان، درباره مسائل اخیر عربستان سعودی گفت: «من معتقدم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و پدرش ملک سلمان، متعهد هستند که این کشور را متحول کنند و این کشور را به مدرنیته برسانند فکر می کنم که او (ولیعهد) نشان داده است که نگرش فوق العاده ای برای آینده کشورش دارد. او چشم انداز 2030 را برای کشور تدوین کرده است.

او به دنبال پرداختن به مسائل دشوار از قبیل موضوع پلیس مذهبی یا موضوع رانندگی زنان و امثال آن است. این گامها، گامهای تحول سازی است که او در حال برداشتن آنها است. رهبران منطقه مصمم هستند که موضع قاطعی علیه حمایتهای مخفی و زیرمیزی درباره امور دوگانه در منطقه اتخاذ کنند. براساس این وضع، عده ای می گویند که می خواهند با تروریسم مقابله کنند اما درعمل، منابع مالی آنها به صورت بسیار آشکار و بسیار فاجعه بار به گروههای تروریستی می رسد. 

خود بنده به صورت مستقیم این امر را در زمان تلاشهایمان در لیبی مشاهده کردیم. من به صورت مستقیم دیدیم که این کارها چه تاثیری بر تلاشهای ما در لیبی می گذاشت. گروههایی بودند که پرچمهایشان را تغییر می دادند و اسم جدیدی برای خودشان انتخاب می کردند اما همچنان از منابع مالی برخوردار می شدند تا بتوانند از پاسخگویی فرار کنند. به نظرم، تصمیمات ولیعهد عربستان که آن را تشویق می کنم، سبب می شود اوضاع دیگر همانند گذشته نباشد.»
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: