کد خبر: ۸۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۲۲ مهر ۱۳۹۶
ترامپ علیرغم تصوراتش، هیچگاه فکر نمی‌کرد که سخنرانی روز جمعه‌اش که طی هفته‌ها و روزهای اخیر در مورد آن برنامه ریزی زیادی شده و جنجال رسانه وسیعی اطراف آن شکل گرفته بود این چنین مردم ایران را در برابر او و سیاست‌های خصمانه دولتش علیه دولت و ملت ایران متحد کند.
ترامپ

به گزارش قلم نیوز، دونالد ترامپ جمعه شب در سخنرانی خود در کاخ سفید و در جریان اعلام راهبرد جدید این کشور در مورد ایران تلاش کرد نقش دایه دلسوزتر از مادر را برای ملت ایران بازی کند و با بیان اظهارات و ادعاهایی حکومت و ملت ایران را در برابر هم قرار دهد.

وی در اظهارات خود بدون اشاره به سرنگونی هوایپمای ایرانی توسط ناو این کشور و کشته شدن صدها مسافران ایرانی سوار این هواپیما و همچنین جنایت‌های این کشور در عراق و افغانستان و نقشش در شکل گیری گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه از جمله داعش، ایران را عامل بی ثباتی در منطقه نامید و ادعا کرد که ایران در چندین حادثه بمب‌گذاری در کشورهای عربستان، لبنان و کنیا دست داشته است که این حملات به کشته شدن صدها آمریکایی منجر شده است.

وی با بیان این که مردم ایران تاکنون هزینه سنگینی را به خاطر اقدامات حکومت ایران پرداخته‌اند، تصریح کرد: مردم ایران برای احیای تاریخ و تمدن خود تلاش می‌کنند و می‌خواهند با همسایگانشان ارتباط برقرار کنند. امیدواریم تدابیر  و فشارهای جدید که هدف آن حکومت ایران است و در کنار تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد منجر شود که ما یک صلح و امنیت و پیشرفت اقتصادی را شاهد باشیم.

وی با طرح این ادعا که ایالات متحده تنها هدف دیکتاتوری ایران نیست، افزود: حکومت ایران شهروندان خود را به شدت سرکوب می‌کند و در جریان انقلاب سبز (اعتراضات سال 88) معترضان ایرانی را به گلوله بست.

 او همچنین در سخنان خود به مانند رییس دفترش در هنگام صحبت از خلیج فارس  به صورت عمدی از واژه خلیج عربی استفاده کرد و مدعی شد: ایران با سلاح‌های خود، کشتیرانی آزاد را در خلیج عربی (فارس) مورد تهدید قرار می‌دهد. در حالی که ترامپ در سخنان زنده خود این اقدام خصمانه را انجام داد سایت کاخ سفید در انتشار متن کامل سخنان وی به جای عنوان مجعول خلیج عربی که از سوی ترامپ استفاده شد از "خلیج فارس" استفاده کرد.

ترامپ در ادامه یاوه گویی‌های خود با اشاره به این‌که سپاه پاسداران زیر نظر رهبر ایران اداره می‌شود این نهاد نظامی را تروریستی خواند که خشونت را در منطقه گسترش می‌دهد.

او در این ارتباط افزود: سپاه از رژیم سرکوب‌گر اسد حمایت می‌کند، من همچنین از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهم که تمام بخش‌های سپاه را و همچنین ماموران و وابستگان به این نهاد را مورد تحریم قرار دهد. همچنین برنامه موشکی ایران را نیز به شدت تحریم خواهیم کرد.

 دقایقی بعد از اتمام سخنان ترامپ؛ این اظهارات نه تنها با واکنش مقامات رسمی کشورمان مواجه شد بلکه کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی توییتر علیرغم اختلاف سلیقه‌هایی که از نظر سیاسی با یکدیگر دارند در اقدامی هماهنگ با استفاده از هشتگ‌های #NeverTrustUSA و همچنین هشتگ‌های #خلیج _فارس و خلیج_همیشه_فارس  به صورت وسیع به این اظهارات خصمانه واکنش نشان دادند.

همچنین برخی از کاربران ایرانی به صفحه رییس جمهور آمریکا در این شبکه مراجعه کردند و عموما با استفاده از هشتگ#persiangulf به سخنان وی واکنش نشان دادند.

 در تصاویر زیر تعدادی از این هشتگ‌ها را مشاهده می کنیم.

انتهای پیام

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: