کد خبر: ۸۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که آمریکا برای چندین ماه است که با استفاده از کانال‌های مخفیانه دیپلماسی با کره‌شمالی در ارتباط بوده و این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا هشدارهایش به کره شمالی را افزایش داده است.
 این خبرگزاری گزارش داده که این ارتباط مخفیانه دیپلماتیک میان آمریکا با پیونگ یانگ که چندین ماه بوده در بحبوحه هشدارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در میان افزایش تنش‌ها در منطقه مطرح شده است.

این خبرگزاری از قول مقام‌های آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش داد، گفت‌وگو میان "جوزف یونگ"، فرستاده آمریکا در امور سیاستگذاری کره شمالی و "پاک سونگ ایل"، نماینده و دیپلمات ارشد کره‌شمالی در سازمان ملل صورت گرفته است.

این خبرگزاری ادامه داد، این ارتباطات در خصوص آمریکایی‌هایی بوده که در کره‌شمالی در بند هستند و همچنین در این ارتباطات مسائل مربوط به روابط پرتنش دو طرف بررسی شده است.

پرواضح است دو طرف مذاکراتی درباره تضمین آزادی دانشجوی آمریکایی در ژوئن انجام داده باشند اما مشخص نیست که تاکنون ارتباط‌شان ادامه یافته یا اینکه هر دو طرف مسائلی غیر از بازداشتی‌های آمریکایی را بحث کرده باشند.

منابع معتقدند، این ارتباطات تاکنون پیشرفتی در توقف تنش‌ها میان دو طرف درباره تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی و تکنولوژی موشکی آن ایجاد نکرده‌ است اما آنها می‌گویند، رایزنی‌های محرمانه می‌تواند اساس انجام مذاکرات جدی‌تری از جمله درباره برنامه‌ هسته‌ای کره‌شمالی باشد تا هر دو طرف از موضع تهدید خود کوتاه بیایند.

مسئولان آمریکایی و دیگران معتقدند، این ارتباطات به طور برنامه‌ریزی شده و منظم بین جوزف یونگ و پاک سونگ ایل برگزار شده و هیچ یک اجازه صحبت درباره این ارتباطات محرمانه را نداشته‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: