کد خبر: ۸۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۰۷ تير ۱۳۹۶
تیم ملی فوتبال زنان ایران در آخرین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با 61 پله صعود در جایگاه 55 جهان قرار گرفت.
 در آخرین رده بندی فیفا، تیم ملی فوتبال بانوان با 61 پله صعود به جدول رده بندی بازگشت و با 141٨ امتیاز بالاتر از تیم های پرو، اسلوونی، ترکیه، ایرلند شمالی و هند در جایگاه پنجاه و پنجم قرار گرفت.
تیم ملی فوتبال زنان ایران بعد از جدایی «هلنا کاستا» سرمربی پرتغالی تیم ملی در سال 2013، به مدت دو سال به دلیل نداشتن کادر فنی در هیچ رقابت رسمی شرکت نداشت و به همین دلیل از رده بندی فدراسیون بین المللی خارج شد.
مریم آزمون از 20 دی ماه سال 1395 هدایت تیم ملی زنان ایران را به عهده گرفت و حضور در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا، نخستین آزمون این مربی بود و به همین دلیل تیم ملی توانست در رده بندی فیفا صعود چشمگیری داشته باشد.
رقابت های مرحله مقدماتی جام ملت های زنان آسیا با حضور 19 کشور در قالب چهار گروه پیگیری شد و در گروه چهار این رقابت ها تیم ایران با میانمار، سنگاپور، ویتنام و سوریه هم گروه بود. این رقابت های از 14 تا 22 فروردین ماه به میزبانی ویتنام برگزار شد و در نهایت دو تیم ویتنام و میانمار به دور بعدی این رقابت ها راه یافتند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: