کد خبر: ۸۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
سرمربی استقلال می‌گوید، عده‌ای که او نامشان را کاسه داغ‌تر از آش می‌گذارد، به دنبال برهم زدن رابطه میان هواداران و کادر مدیریتی این باشگاه هستند.
علیرضا منصوریان طی نامه‌ای نسبتا بلند نسبت به اتفاقات اخیر پیرامون استقلال واکنش نشان داد. او در این نامه زمزمه تحصن هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش را به شدت محکوم کرد. متن مشروح این نامه به شرح زیر است:

«صحبت‌هایم را با جمله‌ای از سرآلکس فرگوسن، اسطوره مربیگری دنیا آغاز می‌کنم که برای خود من هم درس است. ایشان می‌گوید: آنهایی که در شکست‌ها و روزهای سخت کنار ما نیستند، حق ندارند در شادی‌ها و بردها نیز کنار ما باشند. این جمله، بی‌شباهت به حال و هوای این روزهای استقلال نیست. استقلال فصل پرفراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشت اما به جز بازی پایانی مقابل العین، در مجموع نسبت به موجودی استقلال، رضایت هواداران محترم جلب شد. استقلال در سال ۹۵ تیمی بود جوان و کم‌تجربه ولی در نهایت به رتبه نایب قهرمانی لیگ رسید، در دربی توانست رقیب سنتی خود را شکست دهد، السد را با آن بازیکنان مطرح و گران‌قیمت شکست داد و از گروه خود نیز با حضور تیمهای ثروتمند صعود کرد و نشان داد برای تیم شدن و حضوری پرقدرت در سال ۹۶ آمادگی کامل دارد.

بازی با العین هم برای ما و هم برای تمامی هواداران بسیار تلخ بود، اما اسم آن را باید یکی از حوادث نادر فوتبال گذاشت. ضمن اینکه آن بازی پیامدهای مثبت و منفی فراوان داشت که باید پیش از هر موضوعی از تمامی هواداران استقلال به نمایندگی از کادر فنی و بازیکنان عذرخواهی کرده و از هواداران می خواهم ما رو ببخشند.

پس از آن مسابقه بود که مثل همیشه زود دوست و دشمن زود نمایان شدند. باز دایه‌های مهربان‌تر از مادر یا همان کاسه‌های داغ‌تر از آش وارد معرکه شدند و چه معرکعه‌ای بهتر از فضای العین؟

آقایان تشکیل ستاد بحران دادند و در این مسیر سعی در خرج کردن اسم مدیران محترم قبلی را هم در دستور کار خود قرار دادند، دوستان عزیز بحران خود شما هستید که برای منافع خود از زدن هیچ ضربه‌ای به استقلال کوچک ترین ابایی ندارید و در تمامی این سال‌های اخیر دلسوزی‌های کورکورانه و با برنامه خود را همچون شمشیر به بدنه مدیریت تمامی مدیرعاملان پیشین کشیدید و در فضای مجازی و غیرواقعی برای هوادار استقلال ناآرامی ایجاد کردید و پیامدهای مثبت و منفی فراوان دیگر که هر کدام برای ما درسی بزرگ بود.

هوادارن عزیز و دوست‌داشتنی و صاحبان اصلی و مظلوم تیم استقلال،

شاید در این روزهای سخت فقط من بتوانم با شما که روزهای دشوارمان را با هم گذراندیم، راحت درد و دل کنم، شما که بعد از خداوند بهترین تکیه‌گاهم بودید.

نتایج موفق استقلال در سال ۹۵ در روزهایی رقم خورد که استقلال مشکلاتی از درون هم داشت و برخی اعضای هیات‌مدیره شمشیر را برای ما از رو بسته و با رفتار و مصاحبه‌هایشان می‌خواستند تیم جوان مرا به حاشیه ببرند اما ما با توکل به خدا و تلاش و زحمت و همدلی و حمایت‌های شما توانستیم مثل یک خانواده کنار هم بمانیم و سربلند شویم.

در روزهای سختم، نظاره‌گر خیلی از اقایان بودم که با روابط، برای قانع کردن مدیرعاملم و وزارت ورزش مبنی بر تغییر کادر فنی نهایت تلاششان را کردند، اما غافل از خداوند بودند!

البته برخلاف پیش‌بینی‌هایشان، مدیرعامل باشگاه پشت‌سر کادر فنی و بازیکنانش ایستاد و خوشبختانه جواب این اعتماد را هم ما و هواداران دادیم.

و امروز کاسه‌های داغ‌تر از آش راه برهم زدن تیم را ایجاد اختلاف بین مدیریت و کادر فنی و هوادارن یافته‌اند.

هواداران واقعی استقلال با هوش باشید و اطمینان داشته باشید تیم ما با جذب چندستاره و جوانان آینده‌دار بسیار بهتر از سال گذشته خواهد شد و من هرگز دستم را از دست کسانی که در روزهای سخت دستم را بعد از خداوند گرفتند، جدا نمی‌کنم.

آنهایی که ادعای استقلالی بودن دارند و خودشان را دلسوز معرفی می‌کنند، همان‌هایی هستند که نقاب به چهره دارند و طی سال‌های گذشته بارها روی صورت استقلال و هوادار و مدیران وقت آن پنجه کشیده‌اند. همان‌هایی که حالا منافعشان قطع شده و از مدت‌ها قبل برای حمله به استقلال، منتظر فرصت بودند و حالا هم به خیال خودشان این فرصت نصیبشان شده است. اینها، همان‌هایی هستند که جلسات مخفی و ستاد بحران تشکیل دادند. ابتدا می‌گفتند منصوریان را بعد از بازی دربی رفت می‌زنیم، سپس گفتند بعد بازی با السد می‌زنیم، بعد گفتند بعد از دربی برگشت او را می‌زنیم، اما تیرشان به سنگ خورد و حالا هم هزینه می‌دهند و پول خرج می‌کنند برای تحصن و تجمع. هواداران عزیز استقلال بدانند اینها عاشق استقلال نیستند، اینها استقلال را فقط برای خودشان می‌خواهند و منافع خودشان. حالا که دستشان کوتاه شده، از لاکشان بیرون آمده و دنبال برهم زدن آرامش استقلال هستند. الان تیم ما فقط آرامش می‌خواهد تا مسیر رو به رشد و رو به پیشرفتش را ادامه دهد نه حاشیه و سر و صدا.

کاسه‌های داغ‌تر از آش و آنهایی که حالا دوباره پیدایشان شده، زمان مدیران قبلی هم بودند و همه این مدیران، زخمی از آنها بر بدنشان هست اما اگر سکوت کرده‌اند، به خاطر آرامش استقلال است در حالی که حرف دلشان چیز دیگری است. این افراد منفعت‌طلب بعد از برد السد کجا بودند، پس از شکست رقیب دیرینه کجا بودند؟ چرا آن زمان دلشان با استقلال نبود و صدایشان در نمی‌آمد؟

چرا در زمان بی‌پولی و تنهاییمان نبودند؟

چرا در زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقلات ما را تنها گذاشتند و منتظر زمین خوردنمان ایستادند؟

و...

از مدیرعاملم که در روزهای سخت از کادر فنی و بازیکنان حمایت کردند و همین حمایت‌ها بود که در نهایت کمک به کسب نتایجی غرورآفرین برای هواداران کرد تشکر می‌کنم و همین‌طور مدیران سابق استقلال الخصوص مهندس واعظ آشتیانی یار ثابت روزهای تنهاییم.

در روزهایی که من و دبیر هیات مدیره و مدیرعاملم و کارکنان باشگاه از صبح تا شب دنبال تامین منابع مالی و لجستیک و کارهای اداری بودیم، کجا بودید دوستان؟

در مجموع باید بگویم هواداران عزیز به هیچ‌وجه نگران نقل و انتقالات نباشند، باشگاه کارهای نقل و انتقالاتی را به خوبی از ماه‌ها قبل جلو برده و می‌برد و هواداران به زودی خبرهای خوبی در این خصوص خواهند شنید.

به آقایانی هم که دنبال تحصن و اعتراض هستند می‌گویم وارد کارهایی که به شما ارتباطی ندارد، نشوید. آنهایی که اگر سفره دل مدیران قبلی باز شود، باید از ایران بروند. دست شما برای هواداران رو شده، دست از این کارها بردارید.

استقلال خانه من و امثال من است. من بیشتر عمر خود را در استقلال گذرانده‌ام و بعد از خدا و خانواده‌ام، هرچه دارم از استقلال و هواداران عزیز آن است. من تا آخرین نفسم برای اعتلای هرچه بیشتر استقلال عزیز و شادی هواداران گرامی‌اش می‌جنگم و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم. زمانی که به استقلال آمدم، از چنین بی‌مهری‌هایی خبر داشتم اما این ریسک را پذیرفتم و حتی یک وجب هم برای استقلال و هواداران، از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کنم.

از اعضای کانون هواداران هم می‌خواهم که اتحاد خود را حفظ کنند و وارد بازی این آقایان نشوند.

از دوست و برادر عزیزم جناب آقای دکتر سلطانی‌فر وزیر محترم ورزش تقاضا دارم تا در این روزهای حساس همچنان مانند قبل با درایت و تیزبینی خاص مواظب فضای اطراف تیم‌های وزارت ورزش باشند و ممنونیم از حمایت‌های ایشان.

در آخرین کلام افتخار می‌کنم که زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران برای استقلال سربازی سربلند باشم ولی بسیار متاثر و متاسف شدم از بعضی از رسانه‌ها که با نتیجه بازی العین به رییس‌جمهور محترم و مورد تایید رهبر معظم انقلاب و مردم توهین کردند.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: