کد خبر: ۸۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
آقايان گفته اند كه يارانه مورد نظر براي سه دهک پايين جامعه است و اين فقط يك ادعا و شبه بيانيه است.

محمد علي وكيلي عضو هيات ريسه مجلس شوراي اسلامي در مورد وعده‌هاي برخی نامزدهای انتخابات رياست جمهوري مبني افزايش يارانه‌ها گفت: لازمه اجرايي شدن ايده یارانه  ١٥٠هزارتوماني كه توسط برخي كانديداها مطرح مي شود اين است كه بنزين حداقل ليتري ٤هزار تومان، گازوئيل حداقل ليتري ٢هزار تومان و هر نان لواش ٢هزار تومان شود .

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اگر مردم ظرفيت اين را دارند كه اين تغيير در قيمت‌ها اتفاق بيفتد تا درآمدي ايجاد شود براي منبع تامين هزينه مورد نظر كانديداها اشكال ندارد اين ١٥٠هزارتومان قابل تحقق است اما آيا مردم آمادگي اين را دارند كه بنزين ليتري ٤هزار تومان شود.

وكيلي بيان كرد: آقايان گفته اند كه يارانه مورد نظر براي سه دهك پايين جامعه است و اين فقط يك ادعا و شبه بيانيه است و راهبرد و برنامه اي نيز براي آن ارائه نشده است .

وي با بيان اينكه حرفهاي پوپوليستي اصولا بيانيه است و فرمول اجرايي براي آن نيست خاطر نشان کرد: تمام كارشناسان معتقدند كه هرگاه تورم بالا مي رود از جيب دهك هاي پايين برداشته مي شود و به جيب دهك هاي بالا مي رود، در واقع نتيجه افزايش تورم اين است كه باد از پشته دهك هاي پایین برمي دارد و روي پشته دهك هاي بالا مي اندازد


این نماینده مجلس ادامه داد: اختيارات دولت در چارچوب برنامه ششم طراحي شده است و در چارچوب آن اختيارات دولت بايد برنامه سالانه اش را ارائه دهد. ظرفيت برنامه ششم به هيچ وجه متناسب با اين ادعاهاي كه آقاي قاليباف و رئيسي كه چه در ارتباط با اشتغال و چه در ارتباط با يارانه مطرح مي كنند نيست و اين جز اختيارات مجلس است .

وكيلي بيان كرد: معمولا دوستان ياد گرفته اند ادعا و يا طرح كنند.مردم را به طرف خودشان متمايل كنند و بعد از مسئوليت ادعا كنند كه ما مي خواستيم و مجلس اجازه نداد و اين نوع ادعا فراتر از قانون است .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: