کد خبر: ۷۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس، دلیل معرفی اسحاق جهانگیری به عنوان کاندیدای احتیاطی اصلاح‌طلبان در کنار حسن روحانی را تشریح کرد.
محمدرضا تابش در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز»، با اشاره به اسامی احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری و شانس روحانی در این آرایش سیاسی، گفت: نباید با توجه به فرآیندی که در مسیر معرفی کاندیداها اتخاذ شده است، تجربیات گذشته‌ای که جناح‌های سیاسی از آن درس گرفته‌اند و تنوع کاندیداهایی که الان در عرصه حضور پیدا کرده‌اند، رقابت را سهل و راحت بگیریم.

وی با بیان اینکه "رقابت نفس‌گیری را شاهد خواهیم بود"، اظهار کرد: از این طرف رئیس‌جمهور می‌خواهد خودش را در معرض کاندیداتوری دوباره قرار دهد و باید از عملکردهایش دفاع کند؛ همین‌جا رئیس‌جمهور در موضع تدافعی قرار می‌گیرد.

تابش افزود: انتخابات در همه دنیا عرصه طرح آرمان‌ها، ایده‌ها و امید دادن به مردم است و از این جهت کار برای طرف مقابل آقای روحانی بسیار راحت است، یعنی آنها می‌توانند آرمان‌ها، آرزوها و ایده‌های خودشان را مطرح کنند و با توجه به اینکه در کشور ما اجرایی شدن وعده‌ها رصد نمی‌شود لذا می‌توانند به راحتی ایده‌های خودشان را مطرح کنند. آنها دست برنده را دارند و مقداری کار در این بخش برای آقای روحانی سخت است.

وی ادامه داد: آقای روحانی اگر می‌خواهد موفق باشد باید بسیار هوشمندانه عمل کند و مردم را نسبت به فعل و انفعلات و عملکردهایش آشنا کند؛ این‌که اگر روند چهار سال قبل تداوم می‌یافت کشور با چه چالش‌های روبرو بود و طرف مقابل نیز باید اخلاق را رعایت کند و دست به بداخلاقی نزند، مثلا وعده یارانه‌ها چندصد هزار تومانی را ندهد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به اینکه آیا اصلاح‌طلبان به دلیل کم داشتن نیرو، جهانگیری را به عنوان کاندیدای پوششی معرفی کرده‌اند؟ گفت: در تمامی تصمیم‌گیری‌های ما عقل حاکم است، اگر ما کسانی را معرفی کنیم که نه خودشان می‌خواستند وارد این عرصه شوند و نه امکان تأیید صلاحیتشان وجود داشت که کار به‌جا و شایسته‌ای نبود.

وی ادامه داد: معرفی کاندیدای احتیاطی از طرف شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به هیأت رئیسه موکول شد که در تعامل با آقای روحانی فردی را به عنوان کاندیدای احتیاطی معرفی کنند که جمع‌بندی‌ها مجموعاً آقای جهانگیری بود.

تابش تاکید کرد: پیام ما حمایت از تعدد تشکل‌ها و احزاب است و نمی‌توانیم خلاف این عمل کنیم و این اجماع را به عنوان یک امر استراتژیک و راهبردی محترم می‌شماریم و نمی‌توانیم همه را مطیع و تابع کنیم که خودشان را در معرض کاندیداتوری قرار ندهند. مضافاً اینکه در این عرصه رقابت نفس‌گیر سه چهار نفر حضور دارند و باید در این طرف سه چهار نفر حضور داشته باشند که بتوانند از سیاست‌ها و خط مشی‌ها دفاع کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: