کد خبر: ۷۸۴۶
تعداد کل نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶
ادامه کلاه برداری با سوء استفاده از یک برند معروف!
در ماه های اخیر بسیاری از شهروندان از مشکلات خود هنگام ثبت شرکت گلایه کرده اند. در گزارش پیش رو به تخلفات یک شرکت معروف در زمینه ثبت اشاره می شود. «موسسه حقوقی ونک» با سوء استفاده از اعتماد مردم اقدام به کلاه برداری های گسترده از افراد حقیقی و حقوقی بسیاری نموده است که تغییرات اساسنامه ای و ثبت شرکت خود را به این موسسه سپرده اند.
قلم نیوز: این موسسه ثبتی با توجه به تبلیغات گسترده خود در سالهای اخیر توانسته است نام خود را در شهر تهران مطرح کند اما به تازگی با سوء استفاده از برند خود و به کارگیری کارگزاران غیر متخصص اقدام به کلاه برداری از مشتریان نموده است. 
پس از گلایه جمعی از مشتریان این شرکت، مدیران «ثبت شرکت ها و رتبه بندی ونک» طی صحبت هایی در خصوص رسیدگی به وضعیت پیش آمده قول همکاری داده اند اما با این وجود همچنان نیز تخلفات، عدم پاسخگویی، کارشکنی و دیگر موارد اینچنینی در این مجموعه ادامه دارد.
این شرکت ثبتی مدعی است به سیستم CRM مجهز است، بر این اساس می بایست «مشتری مداری» به عنوان یکی از مهمترین اولویت های شرکت مورد توجه قرار گیرد، اما پس از نظرسنجی خبرنگار ما از مشتریان این شرکت ثبتی متوجه شدیم که نه تنها سیستم CRM وجود ندارد بلکه اکثر مشتریانی که قول مساعد در زمینه انجام سفارشات خود را می گیردند، با مشکلات جدیدی نیز مواجه می شوند.
از جمله این مشکلات می توان مفقود شدن مدارک شرکت توسط کارگزارن ثبت ونک اشاره کرد، لذا مراجعه کنندگان می بایست حتما در هنگام تحویل مدارک خود از نماینده شرکت، رسید دریافت کنند.
از دیگر مشکلات ثبت ونک که دامن گیر بسیاری از مشتریان شده است، «بدقولی» این شرکت است. کارگزاران این شرکت با سوء استفاده از برند شرکت و پیشنهاد مدت زمانی کوتاه برای انجام سفارشات مشتریان، پس از جذب سفارش و دریافت مبلغ کار را در زمان موعد تحویل نمی دهند. حتی پس از تسویه کامل و دریافت مابه تفاوت نیز هفته ها مشتریان را سردرگم نگه می دارند.
مدارک، شواهد و گفته های بسیاری از مشتریان ناراضی ثبت ونک در آرشیو خبرگزاری موجود است و در آینده منتشر خواهد شد.
«ثبت ونک» پس از آنکه اعتبار خود را از دست داده است، به تازگی تحت عنوان «ثبت نیک» فعالیت خود را به صورت موازی در این شرکت انجام می دهد. شماره تماس و آدرس هر دو ثبت (ونک) و (نیک) یکی است. اما عملا به گونه ای تبلیغات خود را ادامه می دهند که بتوانند سفارش های جدید را از مشتریان دریافت کنند.
یکی از مشتریان که بیش از سه ماه است تغییرات ثبتی خود را به این شرکت سپرده است و علیرغم پرداخت کامل هزینه، هنوز به نتیجه ای نرسیده است پس از اعتراض به مسوولین این شرکت ثبتی در خصوص عدم پاسخگویی و پیگیری کارشناسان و عدم حصول نتیجه، حضورا به دفتر این شرکت ثبتی مراجعه می کند و متوجه می شود عملا کارشناسان، کارشناس نیستند و عمدتا از دانشجویان ترم اول و دوم رشته حقوق برای انجام کارها انجام می شود. این دانشجویان نیز پس از مدت کوتاه و عدم دریافت حقوق و مطالبات محل کار خود را ترک می کنند.
وی افزود: از نهادهای نظارتی انتظار می رود با بررسی دقیق عملکرد شرکت های ثبتی به ارتقاء سطح خدمت رسانی آنها کمک کنند و با متخلفین برخورد قانونی نمایند.

منبع: قلم نیوز
انتشار یافته: ۸
محمد میرزانسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
0
1
سر بنده هم کلاه گذاشتن، شش ماه دوندگی کردم تا نتیجه گرفتم
خودم اگر از طریق سایت رسمی ثبت شرکتها اقدام می کردم نهایتا یک ماهه همه کارهام حل شده بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
بهتر راه اقدام از سایت اداره کل ثبت شرکت ها است
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
2
0
من یکی از مشتریان 7 ساله ثبت ونک هستم خوشبختانه توی این مدتی که با این شرکت کار کردم هیچ گونه مشکلی نداشتم پیگیری کار هایم به خوبی انجام میدانند من کاملا راضی بودم به نظر من این خبر یک کذب و باید اصلاح بشه
شركت شهاب رايانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
0
0
همه ثبتي ها همينن بخدا! فقط پول پارو ميكنن، فكر كسي نيستن كه...
الان همش اينترنتي شده، ما توي شركت يه كارمند رو مسوول كرديم گواهي و ... رو راحت انجام ميده
علی علوی
|
Turkey
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
0
0
15 سال است که خودم و دوستانم مشتری ونک هستیم و کاملا راضی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
0
اکثر ثبتی ها کلاه بردار هستن، کافی تلفنی با چند تا از ثبتی ها راجع به یکی از خدمات مشترکشون صحبت کنید، هر کدوم واسه خودشون یه تعرفه ای دارن، نه نظارتی، نه چیزی...
کمانی
|
United States
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
0
0
گل گفتید. به نظرم یه مشت دلال و گردن کلفت گذاشتن و اول پول رو می گیرند و بعد هیچ کاری نمی کنند. 3 بار از سوراخشون گزیده شدم و هر بار هم کار رو نصفه نیمه انجام دادن که مجبور شدم خودم دوباره با صرف هزینه کار رو تموم کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
لا يلدغ المؤمن من جحر واحد مرتين
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: