کد خبر: ۷۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳:۲۷ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
هیچ‌کس نباید از نقد صحیح ناراحت شود اما نقدی صحیح است که معایب و مزایا کنار یکدیگر مطرح شود.

 آیت‌الله سید یحیی جعفری در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بزرگ مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان‌کرمان با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در انتقال اخبار به جامعه دارند، افزود: رسانه‌های صوتی، تصویری و مطبوعات نظرات متفاوتی را مورد ارزیابی قرار داده و به جامعه منتقل می‌دهند تا جامعه از مسایل مختلف شهر، کشور و جهان آگاه شوند.


وی با اشاره به اینکه اگر رسانه‌ها نبودند، مردم دچار اضطراب می‌شدند، بیان کرد: حوادث مختلفی در جامعه اعم از سیل، زلزله و غیره رخ می‌دهد، در جریان این حوادث شاهد انعکاس اخبار متفاوتی هستیم.


آیت‌الله جعفری خطاب به رسانه‌ها گفت: یکی از مهمترین وظایف شما رسانه‌ها انتشار خبر دقیق است. گاهی برخی اخباری را منتشر می‌کنند که باعث وحشت مردم در جامعه می‌‌شود؛ به‌طور مثال سال‌جاری زلزله‌ای در زرند رخ داد، این خبر به گونه‌ای مطرح شد که مردم وحشت کردند.


نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اظهار به اینکه رسانه‌ها می‌توانند خدمتگذار مناسبی برای مردم باشند، بیان کرد: زمان رژیم ستم‌شاهی، رسانه آزاد نداشتیم و باید اخبار منتشر شده به تایید ساواک می‌رسید اما امروز رسانه ها آزادانه نقد می‌کنند.


امام‌جمعه کرمان نقد را سبب‌ساز تکامل دانست و عنوان کرد: هیچ‌کس نباید از نقد صحیح ناراحت شود اما نقدی صحیح است که معایب و مزایا کنار یکدیگر مطرح شود.


وی با بیان اینکه سلیقه‌ها با یکدیگر تفاوت‌ دارند، افزود: ما به گونه‌ای تربیت شده‌ایم که از انتقاد خوش‌مان نمی‌آید در حالی‌که انتقاد مایه پیشرفت جامعه می‌شود.


آیت‌الله جعفری در پایان خاطرنشان کرد: هنوز بعد از درگذشت آیت‌الله هاشمی جرأت نمی‌کنم درباره وی صحبت کنم چراکه بعضی‌ها مخالف آیت‌الله هاشمی هستند و این مخالفت منطقی نیست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: