کد خبر: ۷۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۵
دولت ژاپن هفت قرارداد برای اهدای کمک بلاعوض به مبلغ 446هزار و 140یورو در زمینه تأمین نیازهای اولیه انسانی،مراقبت های اولیه درمانی و توانبخشی معلولین در سال مالی جاری با ایران امضاء کرد.
کمک بلاعوض دولت ژاپن به پروژه های تأمین نیازهای اولیه انسانی، از شهرت بسزایی در زمینه فراهم آوردن حمایت مالی انعطاف پذیر و بموقع از پروژه های عمرانی در سطح نیازهای مردمی، برخوردار شده است؛ در این رابطه، هفت قرارداد به مبلغ کل 446هزار و 140یورو توسط «هیرویاسو کوبایاشی» سفیر کبیر ژاپن در تهران در تاریخ های 25 بهمن، اول و دوم اسفند 1395 بشرح زیر به امضاء رسید

- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 68هزار و 997 یورو به آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان برای 'پروژه تهیه تجهیزات توانبخشی برای معلولین استان گیلان'.

- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 71هزار و 297 یورو به کانون حمایت از معلولین توانا برای 'پروژه تهیه تجهیزات آب درمانی برای معلولین جسمی-حرکتی استان قزوین'.

- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 71 هزار و 65 یورو به مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران برای 'پروژه تهیه تجهیزات توانبخشی برای معلولین ضایعات نخاعی استان تهران'.

- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 70هزار و 892 یورو به مجمع خیرین سلامت برای 'پروژه تهیه دستگاه دیالیز برای بیماران کلیوی استان کهگیلویه و بویر احمد'.

-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 49هزار و 52 یورو به اداره آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برای 'پروژه ساخت مدارس پیش ساخته استان کهگیلویه و بویر احمد'.

-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 44هزار و 202 یورو به اداره آموزش و پرورش استان لرستان برای 'پروژه ساخت مدارس پیش ساخته استان لرستان'.

-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 70هزار 635 یورو به اداره بهزیستی کرمانشاه برای 'پروژه تجهیز مرکز توانبخشی معلولین استان کرمانشاه'.

بر اساس این گزارش، سفارت ژاپن از سال 1999 میلادی به سازمان های دولتی و غیردولتی از طریق برنامه های GGP کمک کرده است که در نتیجه آن یکصدو بیست و پنج پروژه در ایران در زمینه های آموزش ابتدایی، مراقبت های اولیه درمانی، رفاه عمومی و توسعه روستایی با این سازمان ها بمورد اجرا در آمده است.

دولت ژاپن در نظر دارد به ارائه کمک های انسان دوستانه و عمرانی خود به سازمان های دولتی و غیردولتی در جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: