کد خبر: ۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
دبیر کل جامعه اصناف و فعال سیاسی اصولگرا گفت: بقایی چطور به خود اجازه داده کاندیدا شود؟ این که هر کسی به خودش اجازه دهد، بیاید و کاندیدای انتخابات شود، یعنی یک اشکال قانونی وجود دارد.
احمد کریمی اصفهانی در واکنش به اعلام کاندیداتوری حمید بقایی، مشاور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری به نامه‌نیوز گفت: «این که هر شخصی علاقمند است کاندیدا شود را نمی‌توان کاری کرد اما جای تاسف است که  هر کسی در کشور به خودش اجازه بدهد، اعلام کاندیداتوری کند بدون این که شان و جایگاه و توان خود را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: ما با حضور حداکثری کاندیداها مواجه هستیم و حضور برخی تنها مشکلی که ایجاد می‌کند این است که شورای نگهبان را به زحمت می‌اندازند. آقای بقایی و امثال وی در دادگاه محکومیت و پرونده دارند و این که چگونه به خود جرات می‌دهند، جای بسی تعجب و تاسف دارد.

کریمی با بیان این که به نظر می‌رسد باید در سیستم شرایط و ویژگی‌های رئیس‌جمهور تغییراتی ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: این که هر کسی به خودش اجازه دهد، بیاید و کاندیدای انتخابات شود، یک اشکال قانونی دارد. این طیف فکر می‌کنند حافظه مردم آن قدر ضعیف است که کارها و فسادهایی که در ۸ سال گذشته انجام داده‌اند، از ذهن مردم پاک می‌شود! عجیب است که به خود حق می‌دهند که در انتخابات حضور پیدا کنند.

این فعال سیاسی ادامه داد: این شورای نگهبان است که باید دقت کافی را داشته باشد. یکی از مشکلات این است که شورای نگهبان نمی‌تواند دلایل رد صلاحیت را اعلام کند! اینها به خود جرات می‌دهند که کاندیدای انتخابات شوند. اگر حداقل شورای نگهبان  افرادی که اتهام و پرونده قضایی دارند را به مردم اعلام می‌کرد، امری مناسب بود اما چون قانون اجازه این کار را به شورای نگهبان نمی‌دهد، آنها نیز نمی‌توانند دلایل رد صلاحیت را اعلام کنند.

کریمی با بیان این که اصولگرایان برای انتخابات باید به یک جمع‌بندی برسند، تصریح کرد: کاندیداها زیاد هستند و باید سریعا به اجماع برسند و روی یک گزینه به وحدت برسند. افراد بسیاری اکنون خود را مطرح می‌کنند اما در نهایت گزینه نهایی یک کاندیدا است و بقیه هم طی امضای یک میثاق‌نامه‌ای اعلام می‌کنند اگر در جمع‌بندی نبودند، به نفع فردی که مورد نظر است، کنار بروند.

این فعال سیاسی ادامه داد: فردی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود باید جمیع ویژگی‌ها را داشته باشد و اگر می‌خواهد کاندیدا شود یک ملاحظاتی را نزد خود داشته باشد . فردی که می‌خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید علم، برنامه و یک تیم تخصصی و اجرایی مناسب داشته باشد. این مواردی است که افراد قبل از کاندیداتوری باید مد نظر داشته باشند.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: