کد خبر: ۷۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
دقیقا ۱۰ سال بعد از فاجعه حذف از آسیا، این بار استقلالی‌ها با حکم محرومیت از نقل و انتقالات در نیم فصل مواجه شده‌اند.
 در زمستان سال ۸۵ استقلال با هدایت صمد مرفاوی به مصاف تیم فولاد خوزستان رفت. در آن بازی استقلال با گل‌های میثم بائو، سیاوش اکبرپور و فرزاد مجیدی در مقابل دو گل خانی‌فر و خلیفه اصل موفق شد تا تیم فولاد را در تهران با حساب سه بر دو شکست دهد. هنوز استقلالی‌ها سرمست این پیروزی بودند که ساعتی بعد اعلام شد استقلال به دلیل ارسال دیرهنگام لیست بازیکنانش به AFC از رقابت‌های لیگ قهرمانان اسیا حذف شده است.
 
آن زمان هم مقداد نجف نژاد و سایر مدیران وقت استقلال گمان می‌کردند می‌توانند مشکل را حل کنند و با لابی‌های مختلف اینگونه وانمود می‌کردند که مشکل به زودی حل می‌شود اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت مقصران فاجعه نه محاکمه شدند و نه مشخصا معرفی شدند. تنها نتیجه آن ماجرا این بود که قلعه‌نویی از استقلال رفت و نجف نژاد و سایر اعضای هیات مدیره استقلال استعفا دادند.
 
استقلال روز جمعه به مصاف پیکان رفت و با حساب سه بر دو این تیم را شکست داد و این بار قبل از بازی اعلام شد که فیفا فرجام خواهی استقلال را نپذیرفته است و به این ترتیب این تیم نمی‌تواند بازیکنی را در نیم فصل به خدمت بگیرد و این یعنی یک شانس کمتر در مقابل السد قطر.
 
جمله معروفی از مارکس وجود دارد که می‌گوید تاریخ دوبار تکرار می‌شود. یکبار تراژدی و در بار دوم کمدی.
 
ظاهرا اینبار نوبت کمدی ماجراست و استقلالی‌ها بازهم ادعا می‌کنند که مشکل حل می‌شود ولی چه کسی است که نداند این حرف‌ فقط برای رد گم‌کنی است و شاید لازم باشد این بار هم مجموعه مدیریتی استقلال بابت اتفاق رخ داده، دسته جمعی کنار بروند هرچند که به نظر نمی‌آید اعضای فعلی هیات مدیره استقلال تمایلی به این کار داشته باشند و شاید لازم شود وزارت ورزش راسا در این زمینه ورود کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: