کد خبر: ۶۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲:۵۴ - ۰۳ دی ۱۳۹۵
بازیکنان برجسته‌ای همچون رونالدو و رود فان نیستلروی در فصل نقل و انتقالات زمستانی از رئال مادرید جدا شدند.
بازیکنان رئال مادرید

بازیکنان برجسته‌ای همچون رونالدو و رود فان نیستلروی در فصل نقل و انتقالات زمستانی از رئال مادرید جدا شدند.

 آینده خامس رودریگس در رئال مادرید نامشخص است.

هافبک نیمکت‌نشین کلمبیایی پس از قهرمانی تیمش در جام جهانی باشگاه‌ها گفت: از بودن در اینجا خشنودم اما دوست دارم زمان بیشتری بازی کنم. دوست دارم همیشه در مادرید بمانم اما باید به همه چیز فکر کنم و به دنبال جدایی از این باشگاه باشم. پیشنهادهایی دارم و تنها هفت روز فرصت برای فکر کردن دارم.

رودریگس که با قراردادی به ارزش ۷۵ میلیون یورو از موناکو به مادرید پیوست، احتمال دارد در فصل نقل و انتقالات زمستانی تیم اسپانیایی را ترک کند. اگر این اتفاق بیفتد، او نخستین بازیکن بزرگی نیست که مادرید را در زمستان ترک می‌کند. از ژاونیه ۲۰۰۲ بازیکنان برجسته‌ای از تیم جدا شدند در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

ژانویه ۲۰۱۰

رود فان نیستلروی

فان نیستلروی به صورت بازیکن آزاد به هامبورگ پیوست. او در فصل ۱۰-۲۰۰۹ تنها چهار بازی انجام داد و یک گل به ثمر رساند. پیش از آن در مادرید عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت، به خصوص در نخستین فصل که در ۴۷ بازی ۳۳ گل به ثمر رساند.  فصل بعد ۲۰ گل در ۳۳ بازی را به ثبت رساند و در فصل سوم و چهارم در ۱۲ بازی، ۱۰ بار دروازه حریفان را باز کرد. مادرید راه خروج مهاجم هلندی را پس از نزولش به خاطر آسیب دیدگی از ناحیه زانو آسان کرد. فان نیستلروی در آن زمان ۳۳ ساله بود.

ژانویه ۲۰۰۷

رونالدو

خداحافظی رونالدو برزیلی در ۳۰ ژانویه  ۲۰۰۷ رخ داد. مادرید از این جابه‌جایی ۷.۵ میلیون یورو دریافت کرد. این مهاجم برزیلی، مادرید را به مقصد میلان ترک کرد و یک سال و نیم برای تیم ایتالیایی بازی کرد. پیش از این رونالدو با پیشنهاد ۱۵ میلیون یورویی روبه‌رو شده بود اما فابیو کاپلو (سرمربی مادرید) اجازه خروج او را در تابستان ۲۰۰۶ نداد. او در تمام رقابت‌ها نیم فصل ۰۷-۲۰۰۶ تنها ۱۳ بازی انجام داد و چهار گل به ثمر رساند. این موضوع باعث شد سرمربی ایتالیایی به فروش مهاجم برزیلی رضایت بدهد. رونالدو با انجام ۱۷۷ بازی و ۱۰۴ گل از مادرید خداحافظی کرد.

ژانویه ۲۰۰۵

فرناندو مورینتس

مورینتس اسپانیایی پس از یک و نیم فصل حضور در مادرید با قراردادی به ارزش ۷.۵ میلیون یورو به لیورپول پیوست. مورینتس در حالی از موناکو به مادرید بازگشت که فصل فوق‌العاده‌ای را با تیم فرانسوی پشت‌سر گذاشته بود و توانست برای این تیم در ۴۲ بازی ۲۲ گل به ثمر برساند. او در رسیدن موناکو به فینال لیگ قهرمانان نقش مهمی داشت اما با بازگشت دوباره‌اش به مادرید آمار بدی را بر جای گذاشت. در ۲۰ بازی تنها سه گل به ثمر رساند و در ۱۲ بازی لیگ نیمکت‌نشین بود. حضورش در لیگ برتر انگلیس نیز موفقیت‌آمیز نبود و پس از یک فصل و نیم دوباره به اسپانیا بازگشت و با والنسیا قرارداد امضا کرد.

ژانویه ۲۰۰۰

کلارنس سیدورف

سیدورف هلندی رئال مادرید را ترک کرد و به مادرید پیوست. این جابه‌جایی ارزش ۲۴ میلیون و نیم یورویی داشت. نیاز مالی باشگاه و حضور کم این بازیکن در ترکیب اصلی باعث شد این جابه‌جایی صورت بپذیرد. سیدورف که از این جابه‌جایی ناراحت شده بود،‌ در زمینه خروجش از برنابئو گفت: به جدایی از باشگاه فکر نمی‌کردم؛ به خصوص در نیمه فصل چون دوست داشتم همه چیز به پایان برسد. جدایی از تیمی که دوستش دارم، من را ناراحت کرده است. ۲۴ سال دارم و سه فصل نیم در این باشگاه حضور داشتم.

هافبک هلندی سه فصل برای اینتر بازی کرد و در نهایت با میلان قرارداد امضا کرد. در آن تیم درخشید و ۹ فصل و نیم برای میلان بازی کرد.

ساموئل اتوئو

اتوئو کامرونی مانند سیدورف در زمستان ۲۰۰۰ مادرید را ترک کرد و به مایورکا پیوست. ارزش قرارداد این بازیکن ۴ و نیم میلیون یورو بود. اتوئو در ۱۳ بازی ۶ گل به ثمر رساند. مهاجم کامرونی پیش از پیوستن به بارسلونا ۱۳  ، ۱۰ ، ۱۹ و ۲۰ گل برای مایورکا به ثمر رساند. اتوئو در پنج فصل حضورش در بارسا تبدیل به یکی از سه مهاجم برتر جهان شد. او در فصل ۰۹ – ۲۰۰۸ بهترین آمارش را به ثبت رساند و در ۵۲ بازی ، ۳۶ بار گلزنی کرد. مهاجم کامرونی سپس به اینتر پیوست و به جای او زلاتان ایبراهیموویچ به بارسا رفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: