کد خبر: ۶۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۳ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
فراخوان و شیوه‌نامه کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش قلم نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، جشنواره پانزدهم رضوی با هدف توسعه مفاهیم دینی و ترویج فرهنگ رضوی در میان کودکان و نوجوانان و با سه تغییر که در موضوع‌های هشت‌گانه آن ایجاد شده است، برگزار می‌شود.

براساس فراخوان، این جشنواره برای مخاطبان بزرگسال شامل مربیان فرهنگی، هنری و ادبی، معلمان، اولیای تربیتی، دانشجویان و ... و کودکان و نوجوانان شامل اعضای مراکز فرهنگی هنری، کتابخانه‌های سیار و پستی و دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
جشنواره پانزدهم رضوی شامل بخش‌های فرهنگی (نشریه‌نگاری، کتاب‌سازی، کاردستی) ویژه‌ی کودک و نوجوان، (قصه‌گویی) ویژه‌ی بزرگسال، ادبی (شعرسرایی) ویژه کودک و نوجوان، (داستان‌نویسی) ویژه کودک و نوجوان و بزرگسال و هنری (سرود، پویانمایی) ویژه کودک و نوجوان است.
در این میان، موضوع «سرود» و «پویانمایی» جایگزین «خوش‌نویسی» و «نقاشی» شده و «کتاب‌سازی» اضافه و «معرفی شخصیت» نیز در این دوره حذف شده است.
در عین حال، «امام رضا علیه‌السلام» و «حکمت، متانت و سخاوت» (از سیره اخلاقی امام رضا علیه‌السلام و معارف رضوی) از محورهای موضوعی این جشنواره است.
بر همین اساس، در این فراخوان شرایط شرکت، شرایط آثار، جوایز برگزیدگان و تقویم اجرایی این جشنواره به صورت کامل بیان شده است.
براساس این تقویم زمان شرکت در بخش قصه‌گویی جشنواره به پایان رسیده و برای شرکت در بخش داستان‌نویسی بزرگسال تا۲۰ آبان ۱۳۹۵ و دیگر بخش‌ها نیز تا یکم خرداد ۱۳۹۶ مهلت تعیین شده است.
پانزدهمین جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سال ۱۳۹۶ هم‌زمان با دهه کرامت برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.
همچنین فراخوان کامل این جشنواره از طریق پایگاه خبری کانون به نشانی اینترنتی www.kanoonnews.ir قابل دسترسی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: