کد خبر: ۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت اعلام کرد:
حاج محمدرضا گفت: اگر میزان الایندگی گاز سی.ان.جی و بنزین ۱۰۰ درصد باشد میزان آلایندگی ال.پی.جی ۱۰ درصد است.
بیژن حاج محمدرضا رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه گاز ال.پی.جی در برابر سی ان جی همچون بنزین سوپر در برابر بنزین معمولی است، گفت: ال.پی.جی گاز تصفیه شده است اما سی.ان.جی.گازی است که از بخارات زمین بیرون می‌زند و نمک،  CO۲ ، COو بسیاری افزودنی‌های دیگر را در خود دارد ولی ال.پی.جی تصفیه و سپس عرضه می‌شود.

وی افزود: ال.پی.جی گازی است که در اروپا نیز استفاده می‌شود اما سی.ان.جی در هند و امریکای شمالی و چند کشور معدود استفاده می‌شود.

حاج محمدرضا با اشاره به اینکه جایگاه‌های عرضه ال.پی.جی در زمان احمدی‌نژاد تعطیل شدند، تصریح کرد: قبلا در برخی شهر‌ها مثل شیراز جایگاه‌های عرضه ال.پی.جی وجود داشت و در تهران نیز حدود ۱۴ جایگاه ال.پی.جی داشتیم اما بعد از روی کار آمدن احمدی‌نژاد شروع به تعطیل کردن جایگاه‌ها و تبدیل آن‌ها به جایگاه عرضه سی.ان.جی کردند حتی ما توان صادرات این گاز را نیز داشتیم اما در کل توسعه آن متوقف شد.

وی با بیان اینکه گاز ال.پی.جی با سی.ان.جی فرق دارد لذا قیمت آن نیز قطعا باید گران‌تر باشد، اظهار داشت: گاز ال.پی.جی مشابه این است که بنزین بدون سرب در باک خودرو وارد می‌شود اما سی.ان.جی سرمایه ملی را بعد از مدتی از بین می‌برد به طوری که دیگر نیازی به اینکه خودروی فرسوده جمع آوری شود، نداریم بعد از مدتی خودروها خود به خود از بین می‌روند.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت گفت: برای عرضه سوخت ال.پی.جی باید باید خطوط، تلمبه و مخازن جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی تغییر کنند تا بتواند که گاز ال.پی.جی را توزیع کنند.

وی در ادامه با اشاره به میزان آلایندگی گاز ال.پی.جی گفت: اگر میزان الایندگی گاز سی.ان.جی و بنزین ۱۰۰ درصد باشد میزان آلایندگی ال.پی.جی ۱۰ درصد است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: