کد خبر: ۵۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
دبیرکل سازمان ملل تهدید کرد:
مجله فارین پالیسی به نقل از یک مقام بلندپایه سازمان ملل نوشت: بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به ریاض تهدید کرد که نام عربستان را بار دیگر در فهرست کشورهای کودک کش و ناقض حقوق کودکان درج خواهد کرد.
بان کی مون تهدید به درج مجدد نام عربستان در فهرست سیاه کشورهای کودک کش کرد
به گزارش شبکه تلویزیونی نبأ، بان کی مون در واکنش به حمله روز سه شنبه هفته گذشته ائتلاف عربی به رهبری عربستان به بیمارستان متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در منطقه عبس استان حجاجه و کشته شدن 19 تن از جمله یکی از اعضای گروه پزشکان بدون مرز و زخمی شدن 24 نفر دیگر، در نامه ای به ریاض این موضوع را مطرح کرد.
'ملاک شاهر ' مسئول رسانه ای سازمان پزشکان بدون مرز نیز در واکنش به این حمله به دلیل بمباران های بی هدف و عنان گسیخته جنگنده های ائتلاف سعودی،اعلام کرد که این سازمان کارکنانش را از شش بیمارستان واقع در شمال یمن خارج خواهد کرد.
ائتلاف سعودی در واکنش به این اقدام سازمان پزشکان بدون مرز با صدور بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی عربستان 'واس' انتشار یافته ، مدعی شد که از اتخاذ چنین تصمیمی متاسف است و سعی دارد جهت حل و فصل این موضوع با سازمان یک نشست فوری تشکیل دهد.
در گزارش مجله فارین پالیسی آمده است: این اقدام بان کی مون به دنبال آن انجام گرفت که جنگنده های سعودی روز دوشنبه هفته گذشته مدرسه حفظ قرآن کریم در منطقه جمعه بن فاضل در شهر حیران استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند که در اثر آن 10 دانش آموز این مدرسه به شهادت رسیده و دستکم 28 دانش آموز دیگر زخمی شدند.
در همین راستا روسیه خواستار انجام یک تحقیق بین المللی در خصوص حملات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان یمنی شد و تاکید کرد : بمباران غیرنظامیان یک اقدام کاملا مردود است و نقض قوانین بشردوستانه به شمار می آید.
عربستان بیش از 17 ماه است که با ایجاد ائتلافی موسوم به ائتلاف عربی و به کمک کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا، حملات خود را از زمین، هوا و دریا علیه مردم یمن آغاز کرد.
در جریان این حملات و براساس گزارش سازمان ملل متحد، بیش از 14 میلیارد دلار به زیرساخت های این کشور فقیر عربی خسارت وارد شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: