کد خبر: ۵۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
دبیر اجرایی سمینار تازه‌های سرطان پروستات :
دبیر اجرایی سمینار تازه‌های سرطان پروستات ، گفت: ناتوانی جنسی در مردان عارضه مهمی است که در این نوع سرطان با آن مواجه می‎شوند و یکی از شایع‌ترین عارضه است.

مسعود قربانی در حاشیه سمینار تازه‌های سرطان پروستات که در سالن همایش‌های هتل جنگلی سالاردره در شهرستان ساری  برگزار شد ،اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که برای نخستین‌بار در همایش‌هایی از این دست به آن پرداخته می‌شود، بحث اختلالات جنسی در سرطان پروستات است.
 
وی با بیان اینکه ابتلا به هر نوع سرطان دارای یک دوره اولیه است که معمولاً با خشم، ناامیدی و افسردگی بیمار همراه می‎شود، افزود: در این شرایط، برای فرد بیمار هیچ چیزی مهم‌تر از حیات و طولانی‌تر شدن عمر نیست و در این زمینه نیاز بیشتری به کمک پزشک معالج و اطرافیان دارد.
 
دبیر اجرایی سمینار تازه‌های سرطان پروستات با اعلام اینکه امروزه با توجه به افزایش شیوع سرطان‌ها و کشف زودهنگام به‌ویژه در سرطان پروستات، خیلی از بیماران بهبود پیدا کرده و مانند یک شخص عادی و معمولی زندگی می‌کنند، گفت: ناتوانی جنسی در مردان عارضه مهمی است که در این نوع سرطان با آن مواجه می‎شوند و یکی از شایع‌ترین عارضه است.
 
قربانی تصریح کرد: در این مرحله، بیماری شخص بهبود می‎یابد اما او با ناتوانی و اختلالات جنسی مواجه است و به مرور زمان با مشکلات خانوادگی و افسردگی نیز روبه‌رو می‎شود.
 
وی ادامه داد: کمک به این بیماران از اهمیت زیادی برخوردار است که باید مشخص شود با چه روش‌ها، درمان‌ها و تکنیک‌هایی، از بروز این بیماری جلوگیری کرده یا آن را به حداقل برسانیم و یا درمان کنیم.
 
دبیر اجرایی سمینار تازه‌های سرطان پروستات در پایان گفت: حفظ سلامت و کیان خانواده، جلوگیری از افسردگی، ایجاد امید در زندگی و تقویت روحیه بیمار و در نهایت نیز درمان بیمار با استفاده از تکنیک‌های مدرن در مبتلایان به سرطان پروستات دارای اهمیت است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: