کد خبر: ۵۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
مقامات محلی ایالت فلوریدا اعلام کردند: تعداد قربانیان حمله باکتری گوشتخوار رو به افزایش است.
باکتری گوشتخوار

 زاچاری موتال یکی از قربانیان آلوده به باکتری گوشتخوار عنوان کرد: سال گذشته به همراه خانواده برای تفریح به ساحل جنوب غربی فلوریدا رفتیم، متاسفانه قبل از ورود به آب پای راستم دچار خراشیدگی شد که من بی‌توجه به دریا رفتم.

وی در ادامه افزود: پس از گذشت یک روز از زمان ورود به آب متاسفانه به علت عفونت شدید پا به بخش اورژانس مراجعه کردم و کادر درمانی بیمارستان پس از نمونه‌برداری از زخم دریافتند که محل زخم توسط باکتری خطرناک vibrio vulnificus عفونی شده است. متاسفانه شدت عفونت پس از تنها یک روز تا حدی پیشرفت کرده بود که پزشکان پای راستم را قطع کردند.

سازمان بهداشت ایالت فلوریدا اعلام کرد: باکتری vibrio vulnificus معمولا در آب گرم و شور تکثیر می‌شود و احتمال عفونت‌زایی آن کم است، با این حال به مردم توصیه می‌شود که به هیچ عنوان با زخم باز وارد آب نشوند و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند نیز باید از ورود به آب‌های مستعد خودداری و برای تفریح به استخرهای بهداشتی مراجعه کنند.

از سال 2014 تاکنون سه نفر به این باکتری کشنده مبتلا شدند که دو نفر از آنها به علت شدت عفونت جان خود را از دست داده‌اند.

محققان معتقدند که احتمال تکثیر این باکتری در بیشتر ساحل‌های تفریحی وجود دارد پس به همه توصیه می‌شود هرگز با زخم باز و حتی خراشیدگی کوچک وارد آب دریا نشوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: