کد خبر: ۵۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۷ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
شرکت خودروسازی نیسان به هر یک از قهرمانان برنده مدال طلا در المپیک ۲۰۱۶ ریو یک دستگاه خودروی الکتریکی طلایی جایزه خواهد داد.

دفتر این شرکت در لند به هر یک از 16 ورزشکار تحت حمایت مالی خود، در صورت دستیابی به مدال طلا، یک خودروی الکتریکی طلایی «لیف» را اهدا خواهد کرد.

عصرخودرو نوشت: نیسان در آستانه بازی‌های المپیک در ریودوژانیرو، ناوگانی از 4200 خودرو از جمله خودروی الکتریکی لیف و نمونه جدید شاسی‌بلند کیکز را به این رقابت‌ها اعزام کرده است.

با آغاز بازی‌ها، صدها ورزشکار از سراسر جهان در جستجوی مدال‌های طلا، نقره یا برنز با یکدیگر رقابت خواهند کرد. دفتر نیسان در انگلیس حامی مالی 10 ورزشکار المپیک و شش ورزشکار پارالمپیک شده و امیدوار است که این خودروی الکتریکی طلایی بتواند انگیزه کافی را برای دستیابی به مدال طلای بیشتر در آنها به وجود بیاورد.

بر روی کاپوت، کناره‌ها و سپر عقب این خودرو عبارت «صاحب مدال طلای ریو 2016» حک شده تا همه عابران بفهمند چه کسی درون خودرو است.

لیف با توان طی مسافت 172 کیلومتر با یک بار شارژ، یک خودروی الکتریکی مقرون‌ به صرفه است که اولین بار در سال 2010 معرفی شد و به سرعت به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی قابل استفاده در جاده‌های بزرگراهی تبدیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: