کد خبر: ۵۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
این مرد زن نما چنان اعتماد شاکی را جلب کرده بود که در آخرین مرحله فرد مورد نظر پول بازنشستگی پدرش را نیز به حساب خانم تلگرامی واریز کرده و بعد از آن متهم ارتباط خود را با شاکی قطع کرده بود.
رئیس پلیس فتای کرمان از دستگیری مردی که با معرفی خود به عنوان یک زن در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون ریالی از یک مرد کرده بود، خبر داد.

سرهنگ کامبیز اسماعیلی در این‌باره گفت: چندی پیش در پی مراجعه فردی مبنی بر کلاهبرداری 600 میلیون ریالی از وی در اینترنت پرونده‌ای در این خصوص در پلیس فتا تشکیل شد.

وی در تشریح جزئیات شکایت این مرد افزود: ماجرا از این قرار بود که شاکی حدود یک سال در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی که خود را یک خانم معرفی کرده بود آشنا شده و به هم قول ازدواج داده بودند و  شاکی هم به خیال این که همسر ایده آل خود را پیدا کرده در طول این مدت مبلغ 600 میلیون ریال به صورت های مختلف به حساب متهم واریز کرده است.

رییس پلیس فتای کرمان ادامه داد: این مرد زن نما چنان اعتماد شاکی را جلب کرده بود که در آخرین مرحله فرد مورد نظر پول بازنشستگی پدرش را نیز به حساب خانم تلگرامی واریز کرده و بعد از آن متهم ارتباط خود را با شاکی قطع کرده بود.

اسماعیلی با بیان اینکه سرانجام کارشناسان پلیس فتا با استفاده از امکانات فنی و پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند، گفت: متهم که یک مرد بود و خود را جای خانم معرفی کرده بود طی احضاریه‌ای به پلیس فتا فراخوانده شد و وی با توجه به مستندات موجود به این عمل اعتراف کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی فتا، رئیس پلیس فتای کرمان با بیان اینکه متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، افزود:‌ هویت افراد در فضای مجازی مجهول است و کاربران نباید به هیچ فردی اعتماد کنند چرا که زمینه سوء استفاده‌های مادی و غیرمادی از آنان  فراهم می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: