کد خبر: ۴۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
حسن‌پور در تذکری مطرح کرد:‌
نماینده سیرجان در تذکری به رئیس جمهور بر لزوم جداکردن پایتخت اقتصادی کشور از پایتخت سیاسی تاکید کرد و آن را به عنوان یکی از راه های رسیدگی به معضلات تهران دانست.
شهباز حسن پور در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس خطاب به رئیس جمهور به اعضای هیأت دولت گفت‌:‌ در شرایطی که یکی از راه های رسیدگی به معضلات کشور در تهران جدا کردن پایتخت سیاسی از پایتخت اقتصادی است سوال این است که چرا دولت این کار را انجام نمی دهد؟

وی طرح این درخواست که استان کرمان به عنوان پایتخت اقتصادی اعلام شود گفت: کرمان از صدها امتیاز خاص و ویژه برای تبدیل شدن به پایخت اقتصادی برخوردار است که از جمله آن داشتن ظرفیت های ناب گردشگری هزارن گونه گیاهان دارویی  و معادن بی شمار با بیش از 50 نوع ماده معدنی و محصولات باغی است که به طوری که کرمان به عنوان بهشت معادن تعبیر می‌شود و 25 درصد محصولات باغی در این استان تولید می‌شود.

نماینده سیرجان در پایان با تاکید بر لزوم اجرایی شدن مصوبه دولت در پرداخت وام ازدواج گفت که 21 درصد جمعیت کشور یعنی 4 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد، 3 میلیون تحت پوشش کمیته بهزیستی، 11 میلیون کارگر و سه میلیون معسر منتظر دریافت سبد کالا هستند که لازم است دولت اقدامات لازم را انجام دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: