کد خبر: ۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
میان وعده های سالم و مناسب برنامه کاهش وزن شما را کامل می کنند و خوردن آنها در طول روز ضروری است.
,لاغر,میان,وعده,[categoriy]

برای لاغر شدن از این میان وعده ها استفاده کنید!! -آکالاغر,میان,وعده

 برای لاغر شدن از این میان وعده ها استفاده کنید!!

برای لاغر شدن از این میان وعده ها استفاده کنید!!

میان وعده های سالم و مناسب برنامه کاهش وزن شما را کامل می کنند و خوردن آنها در طول روز ضروری است. تحقیقات نشان می دهد که کسانی که میان وعده را حذف می کنند در وعده های اصلی بیشتر غذا می خورند و بیشتر به غذاهای چرب روی می آورند.مهمترین فایده خوردن میان وعده این است

که دیگر بعد از آن هوس خوردن غذاهای ناسالم برای رفع گرسنگی تان را نخواهید داشت. در اینجا راه های تازه ای به شما یاد می دهیم تا بتوانید درطول روز گرسنگی تان را برطرف کنید.شکمتان به قاروقور افتاده ولی هنوز تا ناهار خیلی مانده، می توانید با یک میان وعده کوچک خودتان را خلاص کنید ولی فکر می کنید بهتر است جلوی خودتان را بگیرید و تا ناهار صبر کنید.

 

هدف شما کاهش وزن است این راهش نیست!

با اینکه ممکن است شما از خوردن میان وعده احساس گناه کنید ولی باید بدانید آن ها اصلاً هم بد نیستند. در واقع خوردن چندین وعده کوچک در طول روز به کنترل احساس گرسنگی و جلوگیری از پرخوری کمک می کند.خوردن چندتا بیسکویت کراکر یا میوه شما را از دوباره و سه باره کشیدن غذا در بشقاب موقع ناهار

یا شام حفظ می کند و در نتیجه مصرف کالری شما کاهش می یابد.خودداری از گرسنگی در طول روز نه تنها به کنترل میزان غذای مصرفی در وعده های اصلی کمک می کند، بلکه باعث حفظ تعادل قندخون و جلوگیری از افت آن می گردد.همچنین چون معمولاً به خاطر مشغله زیاد افراد وقت کافی برای داشتن

تغذیه سالم ندارند، خوردن یک میان وعده سرپایی کوچک و مغذی حداقل تا حدی نیاز بدن را برطرف می کند.برای اضافه کردن میان وعده های سالم به برنامه کاهش وزن باید تنوع، تعادل و میانه روی را در نظر داشته باشید. اینکه میان وعده ها را چه زمانی و چه طور وارد برنامه روزانه مان کنیم اهمیت زیادی دارد.

 

میان وعده های سالم بخورید:

غذاهایی را انتخاب کنید که گرسنگی تان را رفع کند و انرژی و مواد مغذی موردنیاز را به بدنتان برساند. در اینجا بهترین گزینه ها را به شما معرفی می کنیم.

 

غلات کامل:

میان وعده های تهیه شده از غلات کامل غنی از فیبر و کربوهیدرات پیچیده هستند و به شما انرژی کافی می دهد که تا رسیدن به زمان غذای اصلی گرسنه نشوید. بیسکویت ها و کراکرهای سبوس دار مناسبند.

 

میوه ها و سبزیجات:

خوردن میوه و سبزی بدون داشتن چربی یا کالری زیاد باعث ایجاد احساس سیری در شما می شود و انواع ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر لازم را به بدنتان می رساند.

 

دانه ها و مغزها:

حاوی پروتئین هستند و سیری طولانی مدت ایجاد می کنند. میزان چربی آنها هم بالاست ولی از نوع چربی غیراشباع است که برای سلامتی بسیار مفید است. اما به هرحال کالری مغزها زیاد است و نباید در مصرف آنها زیاده روی کرد.

,لاغر,میان,وعده,[categoriy]

لبنیات کم چرب:

شیر، ماست، پنیر و دیگر محصولات لبنی رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی - غنی کلسیم و پروتئین و حاوی ویتامین ها و موادمعدنی بسیار هستند. لبنیات چربی هم دارند، پس بهتر است برای جلوگیری از چاقی، از نوع کم چرب آنها استفاده کنید.با اینکه میان وعده ها جزئی از یک رژیم غذایی سالم هستند اما اگر در مصرف آنها میانه روی را فراموش کنیم می توانند باعث افزایش وزن شوند. مثلاً یک مشت بادام(تقریباً ۲۳ عدد)، حدود ۱۶۳ کالری دارد. اما کالری یک پیاله آن به بیشتر از ۸۰۰ هم می رسد.

 

چه زمانی بهترین وقت برای خوردن میان وعده هاست؟

به طور معمول بیشتر افراد صبحانه خود را حدود ساعت ۸ می خورند، در این صورت یک میان وعده در ساعت ۱۰:۳۰ صبح، شما را تا ناهار ساعت ۱ بعدازظهر نگه می دارد. میان وعده بعدازظهر معمولاً حول و حوش ساعت ۳:۳۰ و ساعت ۶ بعدازظهر خورده می شود و ساعت ۸:۳۰ یا ۹ هم وقت شام است.

این نمونه جدول غذایی نشان می دهد که میان وعده ایده آل با فاصله ۳-۲ ساعت بعد یا قبل از هر وعده غذایی خورده می شود. این به شما کمک می کند در حجم کمتر و سالمتر غذا بخورید و برای انجام فعالیت هایروزانه احساس ضعف نداشته باشید.میان وعده های سالم در رساندن شما به هدفتان

در کاهش وزن خیلی موثر هستند. افرادی که میان وعده نمی خورند، موقع رسیدن زمان وعده اصلی غذا بسیار گرسنه هستند و تقریباً همه چیز را درباره تصمیمشان برای کاهش وزن فراموش می کنند و به غذاهای چرب روی می آورند.با ادامه این عادت تنظیم قندخون هم به هم می ریزد و با پیش آمدن استرس های روحی و جسمی اوضاع از این هم بدتر می شود.

با اینکه ممکن است کمی عجیب باشد، ولی خوردن میان وعده واقعاً به کاهش وزن کمک می کند زیرا باعث می شود شما کالری کمتری درطول روز دریافت کنید و وقتی دربین وعده ها معده شما از گرسنگی تیرمی کشد دیگر سردرگم نمی شوید که چه کار باید بکنید. اگر روی هدفتان تمرکز کنید رفته رفته لاغرتر و سالمتر خواهید شد. خوردن میان وعده راه رسیدنتان به هدف را تسریع می کند.

 

1- یک دوم فنجان بستنی = 100 کالری

تعجب نکنید اگر بستنی اولین مورد از این لیست در نظر گرفته شده است. در انتخاب بستنی سعی کنید از انواع بدون خامه آن استفاده کنید. بستنی های سنتی معمولا حاوی مقدار زیادی خامه به صورت قطعات یخ زده می باشند، بنابراین ترجیحا بستنی سنتی را فراموش کنید

و به سراغ بستنی های سالم تر بگردید. اگر خودتان در خانه بستنی درست کنید که عالی می شود.برای تهیه یک بستنی سالم و کم کالری می توانیدقطعات میوه های فصل را با مقداری ماست کم چرب به خوبی مخلوط کنید تا ترکیب یکنواختی به دست آید. سپس آن را در فریزر

قرار دهید. هر 15 دقیقه یک بار مخلوط را از فریزر خارج کرده و آنرا هم بزنید و مجددا در فریزر قرار دهید. این کار را تا 3 یا 4 ساعت ادامه دهید. بستنی خوشمزه ای که درست کرده اید فاقد شکر بوده و چربی بسیار کمی دارد. این روش را امتحان کنید، پیشنهاد خوشمزه ایست.

 

2- شش فنجان پاپ کورن = 100 کالری

اگر دلتان یک میان وعده بزرگ ولی کم کالری می خواهد، پاپ کورن (ذرت بو داده) را امتحان کنید. این میان وعده سالم دارای فیبر بالایی بوده و به شما احساس سیری می دهد.

 

3- یک لقمه کوچک نان و پنیر = 100 کالری

این میان وعده یکی از سالم ترین انتخاب های شماست. می توانید کمی پنیر کم چرب را بر روی تکه کوچکی نان (ترجیحا نان سبوس دار) بمالید، نان را بپیچید و به مدت 20 ثانیه در ماکروویو قرار دهید. با این کار پنیر کمی ذوب شده و طعم دلپذیری پیدا می کند. اگر دوست داشتید آن را سرد میل کنید می توانید از چند برش خیاریا مقداری سبزی خوردن نیز استفاده کنید.

 

4- یک فنجان ماست و میوه = 100 کالری

1 فنجان ماست کم چرب را با چند برش میوه به خوبی مخلوط کنید تا یکنواخت شود. فیبر و پروتئین موجود در این میان وعده به شما احساس سیری می دهد.

,لاغر,میان,وعده,[categoriy]

5- سه عدد کراکر و پنیر = 98 کالری

برای تهیه این میان وعده، 3 عدد کراکر (بیسکوییت غیر شیرین) را با لایه نازکی از پنیر کم چرب بپوشانید. با مصرف این میان وعده مقداری پروتئین و کلسیم نیز دریافت می کنید.

 

6- چهارده عدد بادام = 98 کالری

زمانی که در مدرسه، دانشگاه، محل کار و یا حتی در اتومبیل هستید، هیچ میان وعده ای به راحتی مغزها نیست. به عنوان میان وعده 14 عدد بادام بخورید. بادام به دلیل دارا بودن فیبر و پروتئین گرسنگی شما را رفع می کند.

 

7- شش عدد چوب شور = 96 کالری

6 عدد چوب شور ساده نیز از میان وعده های راحت و بی دردسر به شمار می رود. چوب شور فاقد شکر است و انتخاب خوبی برای میان وعده شماست.

 

8- یک عدد سیب بزرگ پخته شده = 95 کالری

سیب یکی از سالم ترین میان وعده هاست. اگر می خواهید کمی تنوع در خوردن آن ایجاد کنید، می توانیدسیب را با کمی آب بپزید یا بخارپز کنید. با این کار سیب شما تبدیل به یک دسر خوشمزه نیز می شود. برای خوش طعم تر شدن سیب پخته، کمی پودر دارچین بر روی آن بپاشید. دارچین کالری قابل توجهی ندارد.

 

9- یک فنجان اسموتی (پوره) میوه = 93 کالری

اسموتی میوه یک میان وعده خوب برای تامین بخشی از کلسیم، ویتامین و آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن است. یک سوم فنجان ماست یا شیر کم چرب را با دو سوم فنجان میوه دلخواه فریز شده یا تازه به خوبی مخلوط کنید تا یکنواخت شوند. در فصل تابستان می توانید کمی یخ نیز به این ترکیب اضافه کنید. این مخلوط خوشمزه را آرام آرام بخورید و از طعم دلپذیر آن لذت ببرید.

 

10- یک سوم فنجان لوبیای سویا = 92 کالری

یک سوم فنجان لوبیای سویا حاوی 8 گرم پروتئین و 4 گرم فیبر است و احساس سیری ایجاد می کند. لوبیای سویا یکی از سالم ترین تنقلاتی است که می توانید به عنوان میان وعده مصرف کنید. ترجیحا نوع بدون نمک آن را خریداری کنید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: