کد خبر: ۴۱۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل برق پایتخت:
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: اجرای کامل مصوبه هیئت دولت مبنی بر کاهش مصرف برق در بخش اداری ضامن پایداری شبکه و عبور موفق از اوج بار امسال است.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از ایرنا از شرکت برق منطقه‌ای تهران، «حبیب قراگوزلو» افزود: مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر ساعات کار اداری در زمان اوج مصرف برق یعنی از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور امسال، از ساعت ۶ بامداد تا ۱۳ است.
وی ادامه داد: اکنون در شرایطی که با رشد مصرف برق، مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی از شرایط بسیار مطلوب‌تری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار هستند، در بخش مصارف اداری و دستگاه‌های دولتی بر اساس مصوبه دولت مبنی بر تغییر ساعات کاری، طوری برنامه ریزی شده تا صرفه‌جویی و کاهش مصرف در این بخش را شاهد باشیم.
مدیرعامل برق پایتخت خاطرنشان کرد: روزهای اخیر که دمای هوا افزایشی شده است، توجه بیشتر به موضوع سیستم‌های سرمایشی اداره‌ها می‌تواند کمک قابل ملاحظه‌ای به صنعت برق و کاهش مصرف داشته باشد.
قراگوزلو گفت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در کنار تغییر ساعت اداری که می‌تواند در کاهش مصرف برق بخش اداری موثر باشد، نیز از طریق بازوهای اطلاع رسانی پیگیری خواهد شد.
وی ادامه د اد: نقاطی مانند تهران که سهم بخش اداری در اوج بار بسیار بالا است، مدیریت مصرف برق دستگاه‌های دولتی، پایداری شبکه برق را با وجود رشد قابل توجه تضمین می‌کند.
مدیرعامل برق پایتخت خاطر نشان کرد: شرایط مطلوب فعلی با در نظر گرفتن‌ پیش‌شرط‌هایی می‌تواند ادامه پیدا کند، تداوم مدیریت مصرف برق در بخش اداری و دستگاه‌های دولتی می‌تواند به تامین برق مطمئن و پایدار کمک کند.
قراگوزلو در باره تاثیر مدیریت مصرف برق در تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم گفت: همه ارکان برق منطقه‌ای نیز به منظور همراهی با دولت و ارکان مختلف نظام در تحقق شعار سال، این امر را به صورت متمایز، علمی و اثربخش سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.
وی افزود: تنظیم سامانه‌های سرمایشی بر روی دمای آسایش ۲۴ درجه سانتی‌گراد، استفاده از دور کند در کولرهای آبی و خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف همچون جاروی برقی، ماشین لباسشویی و اتو در ساعت‌های میانی روز یا ساعت‌های اولیه شب می‌تواند کمک کند از تابستان گرم امسال با آرامش خاطر عبور کرد.
به گزارش ایرنا، وزارت نیرو برای تأمین برق موردنیاز برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داد که دو برنامه اصلی آن، افزایش ظرفیت تولید برق و مدیریت مصرف مشترکان دسته‌بندی است. در بخش مدیریت مصرف برق بخش خانگی دو سیاست کلی وجود دارد که یکی اجرای قانون افزایش پلکانی مصرف برای پُرمصرف‌ها و دیگری طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی است.
اجرای طرح پرداخت پاداش صرفه‌جویی مصرف برق در سال گذشته موفق بود و توانست سبب کاهش مصرف بخش خانگی شود؛ امسال هم وزارت نیرو مصمم است با اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی در مصرف را با شرایطی فراهم آورد تا همه مردم از برق مطمئن و پایدار برخوردار شوند.
بر اساس این گزارش، وزارت نیرو در راستای تشویق مشترکان برای صرفه‌جویی در مصرف برق، امسال از ابتدای خردادماه تا انتهای شهریورماه طرح اختصاص پاداش به مشترکان را اجرایی می‌کند که نسبت به سال گذشته وسیع‌تر است و همه مشترکان خانگی می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند.
مشترکان امسال باصرفه جویی در مصرف برق، به‌ازای هر کیلووات‌ساعت تا ۲ هزار تومان معادل ۲۰ برابر هزینه فروش برق پاداش صرفه‌جویی می‌گیرند که این پاداش نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ برابر داشته است و شامل همه مشترکان خواهد شد.
میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق متفاوت است و مشترکانی که میزان مصرف خود را الگوی مصرف کاهش دهند تا ۲ هزار تومان مشمول پاداش می‌شوند. البته هر چه میزان مصرف بیشتر باشد رقم پاداش هر کیلووات‌ساعت برق نیز کمتر می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: