کد خبر: ۴۰۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خبر داد؛
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر از افزایش ۵۰ درصدی تولید «سوکارت» (کنسانتره پودری بی‌کربنات) به همت جمعیت هلال‌احمر خبر داد و گفت:تلاش می‌شود تا محصولات مورد نیاز بیماران خاص با سرعت بیشتری تولید شود.

به گزارش قلم نیوز و به نقل از هلال‌احمر، علیرضا عسکری با اشاره به تولیدات حوزه تجهیزات پزشکی گفت: یکی از محصولاتی که در شرکت تجهیزات پزشکی تولید می‌شود، «سوکارت» یا همان کنسانتره پودری بی‌کربنات است.

وی افزود: ماشین دیالیز، ابتدا بی‌کربنات سدیم خشک موجود در «سوکارت» را با آب خالص RO به صورت آنلاین مخلوط، سپس با اختلاط آن با مایع کنسانتره اسیدی، محصول همودیالیز مناسب را تهیه می‌کند.

وی ادامه داد: ۱۷ هزار و ۶۶۴ عدد از این محصول در هفته گذشته تولید شده و رشدی ۵۰ درصدی نسبت به هفته گذشته دارد؛ بر همین اساس تلاش می‌شود تا محصولات مورد نیاز بیماران خاص با سرعت بیشتری تولید شود.

عسکری اضافه کرد: ۶ هزار و ۴۸۰ گالن محلول دیالیز ۵ لیتری نیز در همین بازه زمانی تولید شده و برای تکمیل این چرخه، ۲۶ هزار و ۸۸۰ عدد نیز «سوبگ» ساخته شده است؛ همچنین در هفته گذشته بیش از ۳۳ هزار و ۴۰۰ عدد انواع صافی دیالیز و بیش از ۴۰ هزار ست دیالیز نیز تولید شده است تا نیاز بیماران خاص در این مجموعه تامین شود.

سازمان تدارکات پزشـکی هلال‌احمر با هدف تأمین دارو و تجهیـزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جمعیت هلال‌احمر فعالیت خود را در سال ۱۳۳۴ آغاز کرد؛ این سـازمان به عنـوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه‌ای از کارخـانه‌های تولیـد دارو و تجهیــزات پزشکی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارو و شرکت بازرگانی تــلاش می‌کند، ضمن ارائه بهترین خدمات به آحاد جامعه، نقش بسزایی در ارتقـاء نظام سلامت کشور ایفاء کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: