کد خبر: ۳۸۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
عملیات حفاری تونل های دسترسی به تونل اصلی پروژه توسعه شرقی خط ۴متروی تهران در حال پیگیری بوده و فاز نخست این طرح، پیشرفتی مطابق با برنامه زمان بندی دارد.

مهندس علی عدلی مجری خط ۴ مترو تهران با اعلام مطلب فوق افزود: پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو به طول حدودی ۱۱ کیلومتر از ایستگاه شهید کلاهدوز آغاز و تا محدوده دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ادامه دارد. توسعه شرقی این خط مناطق ۴، ۸ و ۱۳ را تحت پوشش قرار خواهد داد که فاز نخست آن از ایستگاه شهید کلاهدوز تا تقاطع بزرگراه های شهید سلیمانی و شهید باقری به طول بیش از ۴ کیلومتر هم اکنون در حال اجرا است.

مجری خط ۴ متروی تهران در ادامه گفت: فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ متروی پایتخت شامل ۴ ایستگاه بوده و هم اکنون تونل های دسترسی به تونل اصلی طرح در حال حفاری است.

گفتنی است بر اساس برآوردهای انجام شده در افق سال ۱۴۲۰، از مجموع کل مسافران خط ۴ در این سال که رقمی در حدود ۲ میلیون نفر تخمین زده می شود، ۲۵ درصد آنان را مراجعان به ایستگاه‌های توسعه شرقی خط۴ تشکیل می‌دهند که این امر خود گویای اهمیت ساخت و توسعه بخش شرقی این خط می باشد.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، توسعه شرقی خط ۴ در نهایت محلات تهران نو، تهرانپارس (شرقی و غربی)، دردشت، حکیمیه، میدان شقایق، میدان شاهد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و دانشگاه شهید عباسپور را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: