کد خبر: ۳۴۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
نیک فرجام خبر داد:
طرح احداث مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه شمال جزیره با مبلغ اولیه ۹۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت و تا پایان مهر امسال تکمیل می‌شود.
قلم‌نیوز:آرش نیک فرجام سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات با اشاره به رویکرد شرکت مبنی بر تسریع روند اجرای طرح‌های عمرانی گفت: طرح احداث سازه مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش که با مبلغ اولیه ۹۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت با برنامه ریزی مناسب و نظارت دقیق در حال اجرا است.

به گفته سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات، این طرح شامل ۴ مخزن با ظرفیت کلی ۱۰ هزار متر مکعب بوده و در ساخت آن بیش از ۳۵۰۰ متر مکعب بتن و بالغ بر ۵۵۰ تن آرماتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اتمام فونداسیون و بخشی از دیوار مخزن و با اعمال آخرین بخش بتن ریزی دیوار که در ابتدای هفته جاری انجام می‌شود این مجموعه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در حال اجرا است.


نیک فرجام با بیان اینکه همزمان با ساخت مخزن، خرید تجهیزات نیز در دستور کار قرار گرفته تا روند بهره برداری تسریع شود اظهار داشت: مراحل ساخت مخزن تا پایان مهر تکمیل می‌شود تا با نصب تجهیزات بهره برداری از این مخزن نیز آغاز شود.

لازم به ذکر است مدول اول این تصفیه خانه با ظرفیت ده هزار مترمکعب نیز در سال ۱۳۹۳ به بهره داری رسیده بود که با افزایش جمعیت به ویژه در فصول پاییز و زمستان فاضلاب ورودی بیش از ظرفیت تصفیه خانه بوده و در برخی مواقع امکان تصفیه میسر نمی‌شد که به دلیل ایجاد بوی نامطبوع سبب نارضایتی ساکنان جزیره کیش شده بود.

منبع: منطقه آزاد کیش
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: