کد خبر: ۳۱۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
جعفر آهنگران خبر داد:
تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه آموزش، پژوهش، نوآوری و کارآفرینی هدف ایجاد شرایط محیطی لازم برای رشد و پرورش استعداد‌های کارآفرینان در جزیره کیش به امضا رسید.
قلم‌نیوز: جعفر آهنگران سرپرست این سازمان در نشستی با مسئولان دانشگاه علامه با اشاره به جایگاه علمی این دانشگاه در حوزه علوم انسانی گفت: سازمان منطقه آزاد کیش برای استفاده از ظرفیت‌های فراوان این مجموعه علمی و ارائه طرح‌های نوگرایانه آماده است.

وی افزود: بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌ها در کیش، نیازمند پیوست‌های فرهنگی اجتماعی هستند و دانشگاه علامه می‌تواند با شناسایی نیاز‌ها و پاسخ به آنها، اثرگذاری ملموسی را در سطح میش بوجود آورد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به روند رو به رشد سکونت در این جزیره زیبا گفت: با توجه به دوبرابر رشد جمعیت کیش در سال‌های پیش رو و ایجاد نیاز‌های نو در جزیره، پردیس علامه طباطبایی می‌تواند با ورود معنادار، گامی رو به جلو در کیش بردارد و انتظار برآورده نشده سازمان منطقه آزاد کیش از پردیس‌ها را با ایجاد رویکرد‌های نو برآورده سازد.


حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز با اظهار خرسندی از عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: تاخیر دیر هنگام دانشگاه برای حضور در جزیره کیش، ناشی از کاستی‌ها و خلا‌های موجود در دانشگاه بود که خوشبختانه بخش زیادی از آن‌ها مرتفع گردید و اکنون آماده برداشتن گام‌های بلند است.

وی در ادامه اظهار داشت: با بررسی‌های صورت گرفته، بناداریم گونه‌ای دیگر از فعالیت‌های دانشگاهی با تمرکز بر آموزش‌های تخصصی منطبق با نیاز‌های سازمان منطقه آزاد کیش، سایر سازمان ها، بخش خصوصی و کیشوندان را طراحی و اجرا کنیم.

وی با اشاره به برگزاری چند دوره آموزشی بین المللی در ادامه روند، گفت:، دانشگاه در نظر دارد ظرف ماه‌های آینده، برگزاری چند دوره آموزشی را بر اساس رهیافت‌های بررسی شده، برگزار نماید.

منبع: منطقه آزاد کیش
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: