کد خبر: ۳۱۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
دیگر طلاق های میلیاردی جهان بین چه کسانی بوده است؟
بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده‌اند که پس از حدود سه دهه زندگی مشترک، طلاق می‌گیرند و گفته اند: «دیگر باور نداریم که می توانیم به عنوان یک زن و شوهر با هم باشیم.»
قلم‌نیوز: این زوج ثروتمند آمریکایی در پیامی توئیتری نوشتند: «پس از فکرکردن های زیاد و کار در خصوص روابط، ما تصمیم گرفته ایم که به ازدواج خود پایان دهیم.» امروز می خواهیم در کنار مرور 27 سال زندگی بیل و ملیندا از آشنایی تا طلاق به مرور چند طلاق میان ثروتمندان جهان بپردازیم که به طلاق های میلیاردی شهرت پیدا کرده اند.

از آشنایی در مایکروسافت تا ایجاد خیریه

بیل و ملیندا گیتس اولین بار همدیگر را در سال 1987 در مایکروسافت دیدند. طبق مشخصاتی که در لینکدین موجود است، بیل گیتس در حالی از ملیندا خواستگاری کرده که مدیرعامل مایکروسافت و ملیندا مدیر بازاریابی نسخه‌های ابتدایی نرم افزارهای ویندوز بوده و روی محصولاتی مانند دانشنامه Encarta کار می‌کرده است. ملیندا گیتس پیش از این در خصوص آشنایی با بیل گیتس گفته بود: «چند ماه طول کشید تا بیل از من خواست که بیرون برویم.» این دو در اول ژانویه  سال ۱۹۹۴ در هاوایی ازدواج کردند وحاصل زندگی 27 ساله آن ها دو دختر 25 و 19 ساله و یک پسر 22 ساله است. شش سال بعد از این ازدواج بود که بنیاد خیریه بیل و ملیندا شروع به کار کرد و این روزها به عنوان یکی از بزرگ ترین بنیادهای غیرانتفاعی خانوادگی جهان با ارزش دارایی 51 میلیارد دلار شناخته می شود. این زوج موافقت کرده بودند، بیش از نیمی از دارایی خود را صرف امور خیرخواهانه کنند.گفته شده قرار است بعد از جدایی هم همکاری آن ها در این بنیاد که سال 2000 میلادی تاسیس کرده اند،  ادامه داشته باشد.

پیامدهای مالی طلاق بیل و ملیندا

هرچند بیل و ملیندا گیتس در بیانیه‌ای که بیل گیتس در توئیتر نوشته، اعلام کرده اند که دیگر به عنوان زن و شوهر نمی توانند در کنار هم باشند اما در این بیانیه آمده است که قصد دارند بنیاد غیرانتفاعی را که به عنوان خیریه در حال کار است، با هم اداره کنند. با این حال هنوز جزئیات مالی طلاق گیتس و ملیندا مشخص نشده است. به گفته مجله فوربس، بیل گیتس با ۱۲۴ میلیارد دلار ثروت چهارمین فرد ثروتمند جهان است و باید منتظر ماند  و دیدکه بعد از طلاق از این میزان ثروت چقدر به ملیندا خواهد رسید. البته برخی رسانه ها از جمله دیلی میل ادعا کرده اند که بیل گیتس و ملیندا در سال 1994 توافق نامه پیش از ازدواج را امضا نکرده‌اند و با این حساب چیزی از دارایی های بیل گیتس کم نمی شود.

گران ترین طلاق های تاریخ

ماجرای طلاق سلبریتی ها معمولا پیچیده تر از مردم عادی است و وقتی زوج مشهوری تصمیم به جدایی می گیرند، فقط قلب های شکسته آن ها نیست که باقی می ماند بلکه در حقیقت، پای ثروت زیادی هم در میان است. هرچند در غرب از مهریه خبری نیست اما قوانین سنگینی در خصوص طلاق حاکم است، به علاوه اگر قبل از ازدواج، توافق نامه ای برای نحوه تقسیم اموال بعد از طلاق بین آن ها امضا نشده باشد، جدایی آن ها می تواند بسیار هزینه بردار باشد. اطلاعیه طلاق بیل و ملیندا گیتس حدود دو سال پس از آن منتشر شد که بزوس گفت او و همسرش مکنزی در حال طلاق هستند و یکی از گران ترین طلاق های تاریخ را رقم زدند. هرچند هنوز جزئیات مالی طلاق بیل گیتس و ملیندا منتشر نشده اما نگاهی داریم به گران ترین طلاق هایی که تا کنون در میان ثروتمندان رخ داده است.

جف و مکنزی بزوس  / طلاق 36 میلیارد دلاری

طلاق‌های میلیارد دلاری! / دیگر طلاق های میلیاردی جهان بین چه کسانی بوده است؟جف بزوس مالک آمازون و همسرش در یک معامله ۳۶ میلیارد دلاری برای طلاق توافق کردند تا گران ترین طلاق دنیا به ثبت برسد. با این توافق، بزوس توانست ۷۵ درصد از اموال خود را در آمازون حفظ کند و مالکیت خود را در این شرکت بزرگ تداوم ببخشد. مکنزی بزوس که از جف بزوس صاحب چهار فرزند است، همچنان مالک ۴ درصد از سهام ۸۹۹ میلیارد دلاری آمازون باقی خواهد ماند. این دو به دلیل اختلافات روزافزون اعلام کردند که دیگر قادر به ادامه زندگی مشترک نیستند؛ هرچند بسیاری معتقدند پای یک زن دیگر در این ماجرا دیده می‌شود.

دیمیتری و النا ریبولف / طلاق 3.3 میلیارد دلاری

طلاق‌های میلیارد دلاری! / دیگر طلاق های میلیاردی جهان بین چه کسانی بوده است؟دیمیتری ریبولف، میلیاردر روس وصاحب تیم فوتبال آ اس موناکو پس از ۲۷ سال زندگی مشترک از همسرش النا جدا شد. مراحل اداری این طلاق شش سال طول کشید و بالاخره در سال 2016 اتفاق افتاد. ثروت ریبولف ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. به همسر او سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به همراه اشیای قیمتی و همچنین حق نگهداری از دخترشان رسید.

بیل و سو گراس/ طلاق 1.3 میلیارد دلاری

طلاق‌های میلیارد دلاری! / دیگر طلاق های میلیاردی جهان بین چه کسانی بوده است؟سو در سال 2016، برای جدایی از همسرش بیل گراس، موسس شرکت pimco اقدام کرد و یک سال بعد، با ثروت 1.3میلیارد دلاری از وی جدا شد. این ثروت شامل یک خانه ساحلی 36میلیون دلاری و همچنین یک نقاشی از پیکاسو مربوط به سال 1932 بود که به مبلغ 35 میلیون دلار فروخته شد.

مدونا و گای ریچی / طلاق 77 میلیون دلاری

طلاق‌های میلیارد دلاری! / دیگر طلاق های میلیاردی جهان بین چه کسانی بوده است؟شاید این طلاق با وجود طلاق هایی با جا به جایی های چندین میلیارد دلاری آن چنان طلاق گرانی به حساب نیاید اما این پرونده از این لحاظ جالب است که برخلاف طلاق های قبلی زن به مرد برای طلاق خسارت می پردازد. این دو اواسط اکتبر 2008 پس از هفت سال و نیم زندگی مشترک اعلام کردند درصدد طلاق هستند و یک ماه بعد دادگاه عالی لندن طلاق آن ها را ثبت کرد. بررسی این پرونده بیش از یک دقیقه وقت نگرفت، چرا که آن ها هیچ اعتراض مالی نداشتند. طبق برآورد کارشناسان، دارایی مدونا در آن زمان حدود ۳۰۰ میلیون پوند و دارایی همسر سابق او تنها حدود ۳۰ میلیون پوند بوده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: