کد خبر: ۳۱۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
رییس شورای اسلامی شهر تهران از افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران ابراز نگران کرد و گفت: این روند از بازگشت به شرایط وخیم پاییز گذشته خبر می دهد.
 قلم‌نیوز:محسن هاشمی در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورا با آرزوی قبولی طاعات وعبادات  شهروندان تهرانی در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: تشدید تلفات کرونایی در تهران، موجب نگرانی شده است و رسیدن آمار تلفات تهران به بیش از ۱۳۰ نفر روزانه و روند افزایشی آن، از بازگشت شرایط وخیم پاییز گذشته خبر می دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه محدودیت های دیرهنگام ایجاد شده نیز تاکنون تاثیرگذار نبوده است، افزود: با توجه به اینکه بخش عمده خدمات ارائه شده توسط مدیریت شهری، جزو فعالیت های ضروری مورد نیاز شهروندان است، از مسئولان مدیریت شهری انتظار داریم مساله واکسیانسیون پرسنل صف مقدم شهرداری تهران، که بدون تعطیلی و وقفه در حال خدمت رسانی و در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند را پیگیری کنند.

هاشمی ادامه داد: پاکبانان زحمت کش، کارگران میادین میوه وتره بار، کارکنان شهروند و پرسنل بخش سلامت شهرداری بصورت جدی در معرض ابتلا به کرونا هستند و با توجه به موافقت رییس جمهور با تامین واکسن توسط دستگاه های عمومی و خصوصی، شرکت شهر سالم می تواند در این حوزه ورود کرده و کارکنان پرخطر را دراولویت واکسیانسیون قرار دهند.

اصلاح قانون عوارض در مجلس شورای اسلامی

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، قانون عوارض ارزش افزوده که در مصوبه قبلی آن، تعیین عوارض از اختیارات شهرداری ها سلب شده بود، در مجلس شورای اسلامی، اصلاح شد.

وی با بیان اینکه اختیارات قانونی شورای شهر و شهرداری در این مصوبه تثبیت شده است، گفت: از مجلس قدردانی می کنیم و امیدواریم با مساعدت شورای  نگهبان این مصوبه تایید و ابلاغ شود تا بحران مالی ایجاد شده برای شهرداری ها که در این شرایط کرونایی وتورمی، تشدید نیز شده، با تامین منابع مالی پایدار ناشی از عوارض افزوده، سامان یابد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: