کد خبر: ۳۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
مشاور رئیس جمهوری به دنبال طرح برخی ادعاها درباره فشار گسترده بر ‎صداوسیما برای جلوگیری از پخش مجموعه تلویزیونی «گاندو»، خواستار شفافیت درباره علت توقف پخش این سریال شد.
قلم‌نیوز:حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری در واکنش به طرح ادعایی از سوی برخی رسانه‌ها درباره فشارهای گسترده بر ‎صداوسیما جهت جلوگیری از پخش مجموعه تلویزیونی گاندو در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: 

 «‏صریح باشید و بازی نکنید؛ بگویید چه کسی؛ از کجا و چه زمانی درباره سانسور یا ممانعت از پخش کدام بخش از کدام سریال بر چه قسمتی از صدا و سیما فشار آورده است. آیا صدا و سیما اساسا نقشی در تولید یا پخش این سریال داشته است؟»

‏واکنش مشاور روحانی به ادعایی درباره «گاندو» 

گاندو مجموعه‌ای تلویزیونی از محصولات مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی است که به بیان روایت‌هایی از برخی پرونده‌های امنیتی کشور می‌پردازد. فصل نخست این مجموعه سال ۱۳۹۸ با محوریت پرونده جیسون رضاییان از شبکه سه پخش شد. پخش فصل دوم این مجموعه تلویزیونی همزمان با نوروز ۱۴۰۰ آغاز شده است؛ روند داستان این فصل که روایتی است از ایام مذاکرات هسته‌ای ایران ۱+۵، با انتقاداتی از سوی دولت همراه شده است.

شامگاه جمعه قسمت سیزدهم این مجموعه در میانه پخش برای مدتی بیش از زمان معمول پخش تبلیغات بازرگانی متوقف شد؛ برخی رسانه‌ها مدعی شدند علت این توقف فشارهای گسترده به صداوسیما بوده است. برخی رسانه‌ها از توقف پخش این سریال و از سرگیری آن پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری خبر دادند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: