کد خبر: ۳۰۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان:
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با تاکید بر اینکه اگر پرتقال برای شب عید وارد نشود به طور قطع بر افزایش قیمت سایر میوه‌ها تاثیر خواهد داشت، گفت: تنها راه شکسته شدن قیمت پرتقال در بازار، واردات هر چه سریع‌تر مرکبات است.
قلم‌نیوز: ناصر اطرج در خصوص وضعیت بازار میوه و قیمت بالای پرتقال، اظهار داشت: متاسفانه بازار میوه کماکان با کمبود پرتقال مواجه است، اما در تامین بقیه میوه‌ها مشکلی نداریم.

وی با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به ماه پایانی سال نیز عرضه نارنگی در بازار کم می‌شود، تصریح کرد: با توجه به تمام شدن نارنگی شمال، تمام فشار بازار به سمت پرتقال جنوب رفت که این شرایط محصول موجود تنها کفاف نیاز کنونی را می‌دهد و به طور قطع برای ایام عید با کمبود شدید پرتقال مواجه خواهیم شد.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان در پاسخی به سوالی مبنی بر اینکه چرا پرتقال‌های جنوب نیز بی کیفیت شده اند، گفت: متاسفانه حدود ۱۰ روز پیش بخشی از پرتقال‌های جنوب نیز دچار سرمازدگی شد که این اتفاق بر کیفیت پایین این میوه تاثیر گذاشت.

تنها راه حل شکسته شدن قیمت پرتقال، واردات است

به گفته اطرج، هر چه به جلو می‌رویم، پرتقال تامسون در بازار کم می‌شود و ما پیش از این برای تنظیم بازار، موضوع را به مسئولان جهادکشاورزی گوشزد کرده بودیم.
وی تاکید کرد: تنها راه شکسته شدن قیمت پرتقال در بازار، واردات هر چه سریع‌تر پرتقال و نارنگی است.
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان یادآور شد: در حال حاضر برای مصرف کنونی، ذخیره نارنگی در بازار است، اما برای عید احتمال کمبود وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ پرتقال تامسون جنوب در میدان میوه و تره بار ۷ هزار تومان است، افزود: قیمت این محصول درب مغازه‌ها با ۲۵ درصد سود حدود ۸۵۰۰ تومان است؛ همچنین پرتقال رسمی جنوب با نرخ ۴ هزار تومان در میدان فروخته می‌شود و قیمت پرتقال شمال حدود ۱۵۰۰ تومان است.

اطرج همچنین افزود: قیمت نارنگی تخم پاکستانی در بازار میوه و تره بار ۵ هزار تومان است.

تاثیر کمبود پرتقال بر افزایش قیمت سایر میوه‌ها

وی با بیان اینکه نرخ سیب در بازار اصفهان ۳۵۰۰ تومان به پایین است، افزود: اگر برای نوروز پرتقال وارد کشور نشود، به طور قطع بر افزایش نرخ سیب، خیار و موز تاثیرگذار است.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان ادامه داد: در حال حاضر قیمت خیار اصلاحی ۴ هزار تومان، خیار آویزی ۴۵۰۰ تومان و خیار معمولی ۱۲۰۰ تومان است. همچنین کیوی با نرخ ۳۵۰۰ تومان و موز بسته به نوع و کیفیت بین ۳۸۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به طور معمول تا سه ماه بعد از عید در کشور مصرف پرتقال داریم، گفت: در این شرایط اگر واردات پرتقال داشته باشیم قیمت‌ها کاهش می‌یاید.

اطرج در پاسخ به این سوال که وزیر جهاد کشاورزی و معاون وی بار‌ها اعلام کرده اند ه برای تامین پرتقال و مرکبات شب عید مشکل و کمبودی نداریم، بیان داشت: در آینده معلوم می‌شود پیش بینی صنف میوه فروشان درست خواهد بود یا وزیر جهادکشاورزی!

منبع: ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: