کد خبر: ۲۹۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۹ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹
موافقتنامه اجرای طرح توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش و تاسیس هنرستانی جدید با همکاری یکی ازخیرین مدرسه ساز کیش نهایی شد.
قلم‌نیوز: درجلسه ای که با حضور وحید صباغیان مدیر عامل موسسه خیریه همره افق قریب ، علی صدوق یکی از خیرین مدرسه ساز کیش و مالک هتل دریایی ترنج و جمعی از تجار و روسای صنوف جزیره  دردفتر انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش برگزار شد موافقتنامه اجرای طرح توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش و ساخت یک هنرستان جدید نهایی شد.

این مجتمع آموزشی که در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع و  زیربنای ۳۹۰۰ مترمربع در سه طبقه ساخته می شود درمجاورت هنرستان مبین خلیج فارس واقع شده است . هنرستان مبین خلیج فارس درسال۹۴ به همت موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب در منطقه صفین ساخته شده بود. زمین این مجموعه آموزشی را موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب خریداری کرده و علی صدوق ازخیرین مدرسه سازکیش ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه ساخت آن را تامین می کند.

بر اساس این گزارش موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب از سال ۱۳۹۴ و با هدف رفع کمبود فضای آموزشی در جزیره زیبای کیش با دریافت مجوز یک مجتمع آموزشی در محلی استیجاری پسرانه هنرستان مبین خلیج فارس رادرمنطقه سفین راه اندازی کرد. پس از آن هم با مساعدت سازمان منطقه آزاد کیش فضای آموزشی دیگری را در منطقه صفین شهرک پرواز ایجاد کرد. فضای موجود بر گرفته از معماری بومی و با رویکرد مدارس سبز ساخته شده است.

 در حال حاضر  فضای این مدرسه در مساحتی بالغ بر ۳۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در دو طبقه شامل آزمایشگاه کشت و بافت . باغ پرندگان . گلخانه . موزه . آشپزخانه رشته هتل داری . سایت کامپیوتر و زمین چمن مصنوعی است. امسال و با هدف توسعه هنرستان مبین خلیج فارس ، قطعه زمین مجاور  از سازمان منطقه آزاد با نرخ حمایتی خریداری شدکه با نهایی شدن توافقنامه بین موسسه فرهنگی همره افق قریب و علی صدوق خیر مدرسه ساز کیش روند ساخت هنرستان جدید به زودی آغاز خواهد شد تا فضای آموزشی مناسبی برای علاقمندان به تحصیل دررشته های هتلداری، تعمیر موتورهای دریایی وکشت و بافت درجزیره کیش فراهم شود.

دراین جلسه از مسؤلان سازمان منطقه آزاد کیش به جهت حمایت در تامین زمین و تسهیلات صدور جواز و همچنین علی صدوق خیر مدرسه ساز کیش تقدیرشد.

لازم به ذکراست موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب با تجربه نزدیک به دو دهه در امر مدرسه سازی و مدرسه داری و با هدف ترویج رشته های فنی حرفه ای و کاردانش تا کنون بیش از ۷۰ مجموعه و فضای آموزشی کوچک و بزرگ را درجای جای کشورمان ساخته و تجهیز کرده است.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: