کد خبر: ۲۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
مصارف بودجه ۸۵۴ هزار میلیارد تومان شد
یک نماینده مجلس با بیان اینکه، روز گذشته اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ در اختیار نمایندگان قرار گرفت، گفت: مصارف بودجه اصلاحی نسبت به لایحه اولیه حدود ۱۳ درصد رشد کرده است.
قلم‌نیوز:علیرضا نظری با بیان اینکه، بر اساس اصلاحیه لایحه بودجه 1400، جمع کل مصارف بودجه به 854.6 هزار میلیارد تومان تغییر کرده است، گفت: در ابتدا مصارف بودجه 841 هزار میلیارد تومان بود که بعد از نامه رئیس جمهور به مجلس این رقم به 855 هزار میلیارد تومان افزایش یافته بود اما با اصلاحات انجام شده این رقم حدود400 میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه، مصارف بودجه اصلاحی نسبت به لایحه اولیه حدود 13 درصد رشد کرده است، تاکید کرد، اعتبارات هزینه ای در ابتدا 637 هزار میلیارد تومان بود که در لایحه اصلاحی به 652 هزار میلیارد تومان افزایش یافته که بر این اساس رشد 15 درصدی را شاهد بوده است. بر این اساس اعتبارات هزینه ای ملی واستانی 556 هزار میلیارد تومان بوده و 10 درصد رشد کرده و ردیفهای متفرقه نیز 96 هزار میلیارد تومان لحاظ شده که رشد 5 درصدی داشه است.

این نماینده مجلس در خصوص جزئیات دیگر بودجه اصلاحی 1400 گفت: اعتبارت تملک دارایی سرمایه ای از 104 هزار میلیارد تومان به 109 هزار میلیارد تومان تغییر کرده است که این فصل شاهد افزایش 4.8 درصدی بوده است. همچنین  مجموع اعتبارت تملک سرمایه ای ملی نیز 45 هزار میلیارد تومان و اعتبارت سرمایه ای استانی 17.5 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

نظری ادامه داد،  اعتبرات تملک دارایی ملی نیز از 100 هزار میلیارد تومان به 93 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. بر این اساس بازپرداخت اصل اوراق اسلامی از 80 هزار میلیارد تومان به 70 هزار میلیارد تومان تنزل یافته است.

وی افزود، بر اساس جزئیات اصلاحیه لایحه بودجه دولت، در ناه رئیس جمهور حدود 39 هزار میلیارد تومان صرفه جویی ضمن اجرای بودجه لحاظ شده بود که ظاهرا این موضوع در اصلاحیه لایحه بودجه 1400 وجود ندارد. بر این اساسا با توجه به نامه قبلی رئیس جمهور اعتبارات هزینه ای از 680 هزار میلیارد به 652 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.


منبع: تسنیم
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: