کد خبر: ۲۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
تخت‌روانچی :برداشتن تحریم‌ها و بازگشتن به برجام گام اول است
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل در واکنش به ابراز تمایل دولت جدید آمریکا به گفتگوی مستقیم با ایران اعلام کرد تهران چشم‌انتظار نخستین گام عملی رئیس جمهوری جو بایدن برای برداشتن تحریم‌ها و بازگشتن به برجام است.
قلم‌نیوز: مجید تخت‌روانچی در اولین گفتگوی خود پس از تغییر دولت در آمریکا و به قدرت رسیدن جو بایدن به خبرنگار ارشد سیاست خارجی ان‌بی‌سی نیوز گفت: هیچ گفتگویی میان تهران و واشنگتن از زمان ورود بایدن به کاخ سفید انجام نشده است.

سفیر ایران در سازمان ملل در پاسخ به اینکه آیا تهران گفتگوی مستقیم را ترجیح می‌دهد یا گفتگو با میانجیگری کشوری چون سوئیس افزود: ما برنامه‌ای نداریم که آغازگر چیزی باشیم. این به اراده طرف آمریکایی بازمی‌گردد که تصمیم بگیرد چه اقدامی انجام دهد. ایران عجله ندارد.

تخت‌روانچی با تاکید بر اینکه اگر بایدن به قول‌هایش درباره بازگشت به برجام عمل کند، ایران هم تعهدهای هسته‌ای خود را از سر می‌گیرد گفت: توپ الان در زمین آمریکاست. این کاملا به دولت جدید ایالات متحده بستگی دارد. به محض اینکه آنها تعهدهایشان را اجرایی کنند، ایران بارها اعلام کرده به تعهدهای برجامی بازمی‌گردد و همه چیز را از سر می‌گیرد.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در عین حال از مقام‌های آمریکایی خواست برای بازگشتن به برجام اقدامی عملی انجام دهند. تخت‌روانچی از آمادگی کامل ایران برای تبادل زندانیان آمریکایی خبر داد و دریاره وعده انتقام حتمی از قاتلان سردار قاسم سلیمانی هم گفت: دانلد ترامپ با ترور سردار سلیمانی یک بازی بسیار خطرناک را شروع کرد و ما هم گفته‌ایم این کار بدون مجازات نمی‌ماند.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: