کد خبر: ۲۸۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۲۹ دی ۱۳۹۹
با توجه به اینکه قالب شهر‌های کشور در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی قرار گرفتند، ۱۰ شهرستان استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.
قلم‌نیوز:مازندران استان گردشگرپذیر کشور بوده که همواره در ایام سال میزبان بیش از ۳۰ میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.

متأسفانه در زمانی که محدودیت‌های کرونایی در استان مازندران برای صنوف و ادارات ایجاد شده و جلوی تردد‌های غیرضروری گرفته شده، ولی ظاهرا عده‌ای از رانندگان خودرو‌های غیربومی که عمدتاً از پایتخت کشور به مازندران می‌آیند گوششان بدهکار نبوده و هر روزه بر آمار شیوع ویروس منحوس کرونا می‌افزایند.

در حالی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در نامه‌ای به وزیر کشور از وی خواسته تا نسبت به محدود کردن محور‌های شریانی مازندران نظیر هراز، سوادکوه و کندوان اقدام کنند، ولی متأسفانه این محور‌ها همچنان جولانگاه مسافران کرونایی شده که هر روز بر آمار شیوع بیماران کرونایی در این استان می‌افزاید.

هم اکنون شهرستان‌های نکا، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، بابل، فریدونکنار، آمل، تنکابن و رامسر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی هستند.


به گفته سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، چند مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا انگلیسی در استان داشتیم و هفته آینده پاسخ آزمایشات، نتیجه را مشخص می‌کنیم.

در حالی که به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، این استان در حال ورود به پیک سوم بیماری است، اما به نظر می‌رسد با شرایط موجود در محور‌های ورودی مازندران و ترافیک قابل توجّه آنها، مازندران در حال ورود به تعطیلات پایان دی ماه باشد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: